TOP 10 tenisových zábavných momentov

Tenis je fyzicky i psychicky náročný šport, v ktorom sa často vyskytujú extrémne vyrovnané a napäté situácie. Niekedy rozhoduje jediná loptička, čo vytvára na hráčov veľký tlak. Možno aj preto sa aktéri „bieleho športu“ občas nenútene uvoľnia a predvedú zábavné momenty. Pozrite si výber desiatich najlepších.

10. Rafael Nadal 

Víťaz štrnástich grandslamov pôsobí na kurte vážnym a sústredeným dojmom. V dobrom zmysle slova sa správa ako workohlik a perfekcionista posadnutý víťazstvami. Lenže na Australian Open 2010 sa trochu uvoľnil a pousmial sa. Reagoval na fanúšičku, ktorá vykríkla: „Nadal, vezmeš si ma?“ Vtipná scénka sa odohrala počas duelu so slovenským tenistom Lukášom Lackom.

http://youtu.be/3fuB7J60jjc

9. Novak Djokovič a Nicolas Almagro

Svetová jednotka Novak Djokovič je na tenisových kurtoch vychýreným zabávačom a nositeľom prezývky „Djoker“. Na exhibícii v Taiwane v roku 2012 predviedli spolu s Nicolasom Almagrom vtipnú scénku. Najskôr simulovali ako futbalisti, a potom to prešlo do boxerského súboju.

8. Roger Federer a Jo-Wilfried Tsonga

Švajčiar a Francúz sa dobre zabavili v roku 2012 na exhibícii v Kolumbii. Pohrali sa s hlasivkami divákov, zahrali si futbal a dali príležitosť na hru vybranej fanúšičke. Všetci aktéri si to náramne užili.

http://youtu.be/jNwXsTJddVo

7. Aj Boh sleduje tenis

Úžasný moment sa odohral počas jedného staršieho zápasu v mužskej štvorhre. Jeden z hráčov spravil chybu a následne nahnevane zakričal: „Nerob to…Bože!“ V tej istej sekunde sa ozval zvuk hromu. Dokonalé načasovanie!

http://youtu.be/YZaEOinikwo

6. Roger Federer a Andre Agassi

Dve tenisové legendy sa stretli pred pár rokmi v charitatívnom zápase. Američan si spravil srandu z ich rozdielnych účesov i z toho, že Švajčiar je ako hráč preceňovaný.

http://youtu.be/yjuV_2v2IB4

5. Steffi Grafová

Bývalá svetová jednotka a víťazka 22 grandslamov ukázala zmysel pre humor. Fanúšik sa jej počas zápasu spýtal dôležitú otázku: „Steffi, vezmeš si ma?“ Legendárna hráčka pohotovo reagovala: „Koľko máte peňazí?

http://youtu.be/XzWVutvnULo

4. Novak Djokovič a Ana Ivanovičová

Noleho zmysel pre humor sme už spomínali. Vie výborne napodobniť svojich kolegov. Takto parodoval tenisovú kolegyňu Anu Ivanovičovú na Hopman Cupe.

3. Roger Federer a Rafael Nadal

Roger a Rafa si zahrali pred pár rokmi v charitatívnom dueli pre zničené Haiti pred štartom Australian Open. Predviedli, že dokonalá sranda sa dá spraviť aj z tradičných výkrikov.

2. Paródie Novaka Djokoviča

Výber parádnych paródií z dielne srbského šoumena.

1. Mansour Bahrami

Najvyššie sa dostal na 192. miesto mužského rebríčka, no dlhé roky patril k najlepším šoumenom na tenisových kurtoch. V roku 2009 vyšla jeho autobiografia The Court Jester (Šašo z kurtu).

BONUS: Takto sa smiali Roger a Rafa pri spoločnom natáčaní videa

Súvisiace články

• TOP 10 tenistiek s najväčším počtom es v sezóne 2014

• TOP 5 tenisových „kraťasov“ z posledných rokov

Komentáre

Pin It