TOP 10 momentov z NHL All-Star víkendu

Tohtoročný zápas hviezd NHL sa vydaril a oživil dlhú hokejovú sezónu. Zaujali rôzne momenty a 29 vsietených gólov je novým rekordom podujatia. Posvietili sme si na 10 najzaujímavejších momentov hviezdneho víkendu NHL.

NHL All-Star Game (gettyimages.com)10. Ryan Suter a Shea Weber opäť spolu

Bývalé dynamické obranné duo tímu Nashville Predators opäť nastúpilo bok po boku  a zaznamenalo celkovo 3 body. Aj napriek tomu, že spolu nehrali tri roky od výmeny Sutera do Minnesoty Wild, ich odluka nebola citeľná. Predviedli výbornú spoluprácu a symbiózu vo víťaznom tíme Jonathana Toewsa.

9. Účasť Aarona Ekblada

Iba 18-ročný obranca bol náhradníkom na poslednú chvíľu a odvďačil sa za šancu, keď zažiaril hneď v prvom zápase hviezd. Bek Floridy Panthers zaznamenal 4 asistencie a stal sa najproduktívnejším zadákom zápasu.

8. Zábavný víkend Alexandra Ovečkina

Ruský snajper bol uplynulý víkend vo svojom živle a užíval si to zrejme najviac spomedzi všetkých, aspoň čo sa zábavy týka. Od jeho srandičiek s autom počas piatkového draftu až po zaznamenanie troch bodov v samotnom zápase. „Ovie“ si to jednoducho užil čas, keď bol v centre pozornosti a zároveň jedným z najväčších pozitív víkendu.

7. Selfie Briana Elliota

Brankár tímu St. Louis Blues podľahol modernému trendu fotenia práve vo chvíli, keď sa na neho rútil jeho spoluhráč Vladimir Tarasenko v rámci súťaže v samostatných nájazdoch „Breakaway Challenge“. Ich fotka zostane v hokejových dejinách ako módny výstrelok 21.storočia.

6. Originálny Ryan Johansen 

Nielenže Johansen v rámci súťaži zručností doprial symbolickú účasť aj synovi trénera, ale zároveň si obliekol futbalový dres Ohia na počesť šampiónov. Možno teda povedať, že jasne zvíťazil v súťaži zručností ako najväčší šoumen.

5. Delová rana Shea Webera

Obranca Nashvillu Predators zvíťazil v súťaži o najtvrdšiu strelu s bombou o rýchlosti 174,6 kilometra za hodinu. Zachytiť takú ranu by nedokázalo mnoho brankárov. Iba málo hráčov z ligy dokáže vyslať tak tvrdý projektil ako práve Weber. Za rekordnou bombou Zdena Cháru spred pár rokov zaostal iba o 0,5 km/h.

4. Štvorgólový koncert Johna Tavaresa

Islanders predvádzajú momentálne najlepší hokej minimálne posledného desaťročia, pričom jedným z dôvodov je práve všestranný center John Tavares. Svoje kvality jasne potvrdil aj počas tohto víkendu. Stal sa iba šiestym hráčom so 4 gólmi v histórii zápasov All-Star.

3. Vyrovnanie rekordu „Super Maria“ Jakubom Voráčkom

Hviezda Philadelphie Flyers vyrovnala bodový rekord Maria Lemieuxa, keď pri víťazstve tímu Jonathana Toewsa dosiahla celkovo 6 bodov. Kedykoľvek sa v súvislosti s nejakým hráčom objaví porovnanie s legendárnou „66-tkou“, tak je to veľký moment. Voráček má pred sebou sľubnú budúcnosť.

2. Ryan Johansen zvolený za MVP

Hviezda Columbusu Blue Jackets ohromila domácich fanúšikov 2 gólmi a rovnakým počtom asistencií, čo ho nasmerovalo k vyznamenaniu za najlepšieho hráča zápasu, zrejme aj s prispením vplyvu domáceho prostredia. Hoci táto sezóna je pre Columbus a jeho fanúšikov poriadne strastiplná, určite ich aspoň na chvíľu potešilo vidieť jedného zo svojich hráčov v roli elitného hokejistu. Každý získaný bod Johansena aréna hlučne oslavovala.

1 . Až 29 vsietených gólov

Je to nový rekord v počte vsietených gólov. V posledných 25 rokoch klesajú ofenzívne čísla NHL, takže zápas hviezd ponúkol nevídané ofenzívne hody. Možno sa nečakalo až také jednoznačné víťazstvo Toewsovcov, no výsledok 17:12 potešil všetkých hokejových fanúšikov.

zdroj: Rant Sports

Súvisiace články

• 5 vychádzajúcich hviezd NHL

• Najkurióznejšie zranenia a choroby hokejistov NHL

Komentáre

Pin It