Tenisti Federer a Štěpánek si zahrali hokejbal s hviezdami NHL

Tenisti sa zvyčajne vyhýbajú sieti, ale v nedeľu to neplatilo počas hokejbalovej exhibície na centrálnom tenisovom kurte v Toronte. Jeden tím vytvorili špičkoví tenisti ako Roger Federer (3. miesto v rebríčku ATP), Radek Štěpánek (34.) či Jack Sock (60.). Ich dočasnými súpermi sa stali hviezdni hokejisti NHL ako Phil Kessel (Toronto Maple Leafs), Jason Spezza (Dallas Stars) či Cody Hodgson (Buffalo Sabres). Výsledok zápasu nebol dôležitý, išlo hlavne o zábavu. Brankári si vyskúšali chytanie s netradične veľkými tenisovými raketami.

Brankári s nadrozmernými raketami (twitter.com)Medzi strelcov sa zapísal aj hviezdny Roger Federer, i keď najprv nepremenil tri samostatné nájazdy.

Švajčiarsky džentlmen priznal, že na ľadovej ploche by to bolo oveľa horšie. „Neviem sa korčuľovať. Nedokážem zastaviť, takže musím jazdiť v kruhoch. Ale je to veľká zábava. Som fanúšikom hokeja a zbieral som dresy z NHL. Kedysi som hrával florbal, keď som sa potreboval rozcvičiť pred tenisom.“

Roger Federer (paperblog.fr)Od pondelka sa v Toronte hrá veľký tenisový turnaj mužov, na ktorom sa zúčastnia aj Federer, Štěpánek a Sock. Hlavné je, že všetci účastníci exhibície sa zabavili a nikto z hráčov sa nezranil. Nedávno si na podobnej akcii zlomil malíček hokejový brankár Steve Mason z Philadelphie Flyers.

(rb)

Radek Štěpánek (twitter.com)

Komentáre

Pin It