Tajomstvo úspechu Cristiana Ronalda

Hviezda Realu Madrid Cristiano Ronaldo je vzorom pre mnohých začínajúcich futbalistov po celom svete. Je bez pochýb najkomplexnejším futbalistom. Má pod kontrolou nielen svoje telo, prípravu, životosprávu, ale aj psychiku. Je veľký pedant a nič nezanedbáva. A čo taká komplexnosť hviezdneho futbalistu zahŕňa?

Cristiano Ronaldo (wallet.sk)Vynikajúci výskok

Portugalčan dokáže vyskočiť vyššie než akýkoľvek priemerný hráč najlepšej basketbalovej súťaže NBA. Z miesta vyskočí 44 centimetrov nad zem, pri rozbehu až 78 centimetrov.

Fyzická zdatnosť

Ronaldo trávi veľa času v posilňovni, kde drie až do krvi. Obvod stehien má úctyhodných 62 centimetrov. Jeho fyzický fond a výdrž sú neskutočné. Je enormne silný v súbojoch.

Rýchlosť a dynamickosť

Na technike svojho behu spolupracoval s najrýchlejším šprintérom všetkých dôb Usainom Boltom. Pokiaľ rozbehne rýchle nohy je k neudržaniu a pre mnohých obrancov nočnou morou. Niet sa čomu čudovať, veď patrí medzi TOP 5 najrýchlejších hráčov súčasného futbalu. Na Majstrovstvách sveta klubov v zápase proti tímu Cruz Azul dosiahol rýchlosť 38,6 km/h.

Výborný zrak

Portugalský kanonier dokáže zrakom kontrolovať súčasne 7 miest za jednu sekundu. Pre porovnanie, u bežného človeka je to maximálne 5 miest. Aj vďaka tomu má výborný prehľad na ihrisku.

Brilantná technika

Futbalový kúzelník  má vynikajúcu kopaciu techniku a jeho prevedenia priamych kopov s rotáciou do bránky sú famózne. Dokáže hrať výborne pravou, ale aj ľavou nohou.

Sofistikovaný systém regenerácie

Hviezdny útočník kladie veľký dôraz na pozápasovú regeneráciu. Striktne dodržuje pozápasové procedúry. Po príchode do šatne si okamžite doplní tekutiny, zje ovocie a plátok pizze. Po príchode domov vykoná 30-minútový cyklus teplého a studeného kúpeľa pre stimuláciu krvného obehu. Nasleduje 20-minútové plávanie, pri ktorom si analyzuje stretnutie. Potom si pomocou použitia vysokotlakových hadíc cirkuluje krv a pozitívne to pôsobí aj na poranené miesta. A nakoniec absolvuje turecké kúpele pre dobrý spánok a ukľudnenie nervového systému.

Regenerácia Cristiana Ronalda (dailymail.co.uk)Súvisiace články

• Volské oko: 5 vtípkov s Kristiánom Ronaldom

• TOP 30 športových momentov roka 2014

Komentáre

Pin It