7 hviezd, ktoré si nezahrajú v NHL All-Star Game

V nedeľu 25. januára sa v Nationwide aréne, sídle klubu Columbus Blue Jackets, odohrá historicky šesťdesiaty zápas NHL All-Star Game. Do nominácie sa nedostali viaceré veľké hviezdy, a to z viacerých dôvodov. Každý z 30 tímov má totiž vo výbere aspoň jedného hráča, hostitelia majú pochopiteľne až troch hráčov, navyše kluboví fanúšikovia tlačili dopredu vlastných „koňov“. Napriek tomu, nenominovanie niektorých veľkých mien zostáva prekvapením.

1. P. K. Subban (obranca, Montreal Canadiens)

Šikovný obranca čiernej pleti P. K. Subban podáva aj v tejto sezóne výborné výkony. Zatiaľ má na konte 27 bodov (8 gólov a 19 asistencií) v 41 zápasoch a 10 bodov k dobru v hodnotení +/-. Navyše, je to šoumen a zabávač, čo je ideálna vlastnosť pre All-Star Game. Neúčasť držiteľa Norrisovej trofeje z roku 2013 patrí k najväčším prekvapeniam.

Subban (sportsnet.ca)2. Marc-André Fleury (brankár, Pittsburgh Penguins)

Štatistiky nie sú všetko, no Fleury zažíva vo všeobecnosti jednu z najlepších sezón. Na konte má šesť čistých kont a bilanciu 2,16 streleného gólu na zápas a 92,6 percentnú úspešnosť zákrokov. Špekuluje sa, že práve Fleury by mohol nahradiť brankára Jimmyho Howarda, ak sa dovtedy neuzdraví.

3. Nicklas Backstrom (útočník, Washington Capitals)

Útočník Washingtonu Capitals je v tejto sezóne veľkou oporou svojho tímu. V bodovom hodnotení doposiaľ získal 42 bodov za 13 gólov a 29 asistencií v 42 zápasoch, čo ho radí do top pätnástky kanadského bodovania. Backstrom ale zrejme zostane v tieni Alexandra Ovečkina.

4. Joe Pavelski (útočník, San José Sharks)

Do výberu sa nedostal ani piaty najlepší strelec NHL s 22 strelenými gólmi.

5. Henrik Lundqvist (brankár, NY Rangers)

Dlhodobo je považovaný za jedného z najlepších svetových gólmanov a dlhodobo obsadzuje popredné priečky v štatistických tabuľkách.

6. Nikita Kučerov (útočník, Tampa Bay Lightning)

Pravé krídlo Tampy Bay Lightning je pravdepodobne trochu v tieni tímového kolegu Tylera Johnsona, s ktorým majú rovnaký počet strelených gólov (17) a v Tampe je na druhom mieste v počte asistencii (24). Lenže v nominácii sú z Tampy Stamkos, Johnson aj nováčik Drouin, takže trojité zastúpenie by zrejme bolo „príliš“.

7. Jaromír Jágr (útočník, New Jersey Devils)

Veterán a útočník New Jersey Devils doteraz nazbieral 25 bodov za 9 gólov a 16 asistencií. Síce to nie sú príliš veľké čísla, no vo veku 43 rokov je to výborný výsledok „nestarnúcej“ hviezdy NHL. Navyše, tento rok má zatiaľ lepšiu formu ako kolega Patri Eliáš, ktorý sa do výberu dostal.

Jaromír Jágr (nypost.com)Súvisiace články

• Nominácia na zápas hviezd NHL 2015

• TOP 5 kandidátov na najlepšieho trénera NHL 2014/15

Komentáre

Pin It