Pre selfie z Tour de France čokoľvek!

Hystéria okolo selfie fotiek dorazila aj na Tour de France. Fanúšikovia a diváci spravia pre jednu takúto fotografiu azda čokoľvek, a to aj za cenu veľkého rizika. Niektorí hazardéri sa dokonca postavili do stredu cesty.

Selfie (mashable.com)

Americký cyklista Tejay Van Garderen to označil za šialené a hlúpe, posťažoval sa aj na Twitter. Jeho rozhorčenie vychádzalo zo zrážky s divákom, ktorý sa mobilom snažil zachytiť seba a približne 200 cyklistov prichádzajúcich za jeho chrbtom. Pri tejto kolízii si spolujazdec Petra Velitsa poranil koleno. „Milujem obecenstvo a divákov, ďakujem za vašu podporu, ale prosím, dajte nám priestor. Moje koleno teraz potrebuje ľadové obklady.

Servítku pred ústa si nedával ani britský cyklista Geraint Thomas: „Fanúšikovia robia asi najhoršiu vec, ktorú môžu. Postavia sa na cestu, otočia sa chrbtom a ani nevidia, že prichádza pelotón. Je to veľmi nebezpečné, je to najhoršia vec, čo môžu urobiť. Neuvedomujú si, že často ideme rýchlosťou aj 60 km/h a potrebujeme každý kúsok cesty.

Selfie (twitter.com)

Cyklistov ohrozili počas úvodných troch etáp vo Veľkej Británii viacerí fanúšikovia. Briti nie sú až tak zvyknutí na podujatia rangu Tour de France, navyše na „Ostrovoch“ je cyklistický boom ako nikdy predtým. Ďalší jazdec z pelotónu Ben King pridal na Twitter vtipnú reakciu, jeho strýko zverejnil návod na bezpečnú selfie s cyklistami 🙂

Bezpečná selfie (twitter.com)

(em)

 

 

Komentáre

Pin It