Pražské schody 2014: Šialený závod horských bicyklov

V centre Prahy prebehol 21. ročník medzinárodných cyklistických závodov horských bicyklov Pražské schody. Tento jedinečný závod, ktorého atraktívnosť spočíva v spojení vrcholových športových výkonov a závodných tratí je predstavením špičkového mountainbikingu.

Cyklisti zdolávajú náročné Pražské schody. (denik.cz)

Na štart sa postavili domáce, ale aj zahraničné hviezdy súčasnej cyklistiky. Závod sa išiel tradične na hodinu plus jedno kolo uličkami Malé Strany a Hradčan. Jeden okruh je 1250 metrov dlhý. Divácky najatraktívnejším je zjazd Zámockých schodov v každom okruhu.

Zvíťazil Švajčiar Fabian Giger z Giant Pro XC Team pred Čechom Kristiánom Hynkom, tretí skončil Michiel van der Heijde z Holandska.

Závodu sa zúčastnil aj Jaroslav Kulhavý, súčasná jednotka českého cross country a olympijský víťaz, ktorý ale po troch štvrtinách závodu to vzdal. „Celkom ma to mrzelo, pretože dnes sa mi to veľmi páčilo, zatiaľ čo inokedy sa tu dosť trápim. Ale mal som tam veľa technických problémov a asi štyrikrát mi na schodoch spadla reťaz.“ povedal olympijský šampión.

(kp)

Komentáre

Pin It