Počet hokejových fanúšikov: Naša extraliga a Slovan skončili na desiatom mieste

V hokejových „kotloch“ to niekedy hučí viac ako na futbale, čo je spôsobené uzavretým prostredím. V ktorých európskych mestách žijú najväčší hokejoví fanatici? Ktoré európske hokejové ligy majú najvyššiu návštevnosť? Pozrite si štatistiky po skončení základných častí v európskych hokejových súťažiach.

10. Slovan Bratislava; priemer 8975 divákov; 89,26 % z kapacity arény

„Belasí“ majú za sebou nevydarenú sezónu z pohľadu výsledkov i finančných ťažkostí, a to sa odzrkadlilo aj na poklese návštevnosti. Slovan spadol z minuloročnej siedmej priečky na desiatu.

Fanúšik Slovanu (pravda.sk)5. Adler Manheim; priemer 11 320 divákov; 83,24 % 

Jeden z najtradičnejších nemeckých klubov a päťnásobný nemecký majster aj tento rok obhájil vysokú pozíciu v návštevnosti fanúšikov.

4. SKA Petrohrad; 12 125 divákov; 97,00 %

Ruský bohatiersky klub si mierne pohoršil v návštevnosti počas základnej časti v porovnaní s minuloročnou bronzovou pozíciou. Jeden z pravidelných favoritov však aj napriek tomu potvrdil, že divákov hra a veľké mená lákajú. Spomedzi najlepšej pätice navštevovaných mali v percentuálnom vyjadrení nad ostatnými navrch.

3. Eisbären Berlín; 13 018 divákov; 91,68 %

Jeden z top účastníkov nemeckej najvyššej súťaže a sedemnásobný nemecký majster dokázal aj v tomto roku viac než solídne napĺňať O2 World Arenu.

2. Dynamo Minsk; 14 120 divákov; 93,60 %

Klub z hlavného mesta Bieloruska a jediný bieloruský účastník prestížnej nadnárodnej „značky“ KHL prilákal, zrejme aj vďaka usporiadaniu minuloročného turnaja majstrovstiev sveta, do útrob Minsk Arény v priemere viac ako 14-tisíc divákov. Ošiaľ fanúšikov výrazne pomohol aj hráčom, ktorí sa postarali po neúspechoch tímu v predošlých dvoch ročníkoch o účasť v play off.

SC Bern fanúšikovia (wikimedia.org)1.SC Bern; 16 164 divákov; 94,36 %

Podobne ako minulý rok, aj teraz zasadol na európsky trón návštevnosti 13-násobný majster domácej NLA, švajčiarsky SC Bern, ktorý je v tomto hľadisku v Európe preslávený a dlhodobo neporazený. Klub z hlavného mesta Švajčiarska si pomyselný triumf v tejto kategórii vybojoval už 14-krát v rade, čo ukazuje pravý fanúšikovský význam slova vernosť.

Dodajme, že najväčšiu návštevnosť má európsky hokej vo Švajčiarsku (priemer 6762 divákov) a Nemecku (6419), tretia je KHL (6324). Nasleduje Švédsko (6036), Česko (5113), Fínsko (4336) a Rakúsko (2967). Slovenská extraliga skončila bez Slovanu až na desiatej pozícii (1728).

Súvisiace články

• TOP 4 hokejisti NHL s najväčším počtom výmien

• 11 najvernejších hokejových legiend

Komentáre

Pin It