Po čínskej tenistke Na Li pomenovali budovu

Americká firma Nike vzdala obrovskú poctu čínskej tenisovej ikone – Na Li. Po víťazke Australian Open 2014 totiž pomenovali budovu čínskeho riaditeľstva vo svojom novopostavenom kampuse. Ten sa nachádza v Šanghaji a rozprestiera sa na ploche viac ako 55-tisíc metrov štvorcových. Jeho dominantou je ústredná 9-poschodová budova nesúca meno čínskej tenistky Na Li. Súčasťou moderného komplexu je tiež futbalové a basketbalové ihrisko, a mnoho ďalších športových zariadení.

Čínska centrála Nike (wtatennis.com)

V pomenovaní budov po významných športovcoch má americká firma Nike už dlhoročnú tradíciu. Budovy sídliace v kampuse jej amerického centra v štáte Oregon nesú mená legiend, akými sú basketbalista Michael Jordan, či tenisti Pete Sampras a John McEnroe.

Tenistka pred novinármi neskrývala radosť. „Nike bol súčasťou celej mojej doterajšej kariéry a mať meno na jednej z ich budov, to je pre mňa obrovská česť. Nike si vždy vážil a rešpektoval svojich športovcov, a moje meno tam hore, je uznaním nie len pre mňa, ale hlavne pre všetkých talentovaných čínskych športovcov, ktorých Nike zastupuje. Priateľstvo s Nike si nadovšetko vážim a táto neuveriteľná pocta je ďalším krokom pre naše dlhodobé partnerstvo.“

Na Li však nie je jedinou ženskou tenistkou, ktorá má takéto privilégium. V indickom meste Gurgaon postavia luxusný 42-poschodový mrakodrap venovaný ruskej tenisovej dive Marii Šarapovovej. Projekt dostal názov Ballet by Sharapova a po skončení výstavby v ňom nájdu exkluzívne bývanie tí najnáročnejší klienti.

(em)

Komentáre

Pin It