Odhalené tajomstvo úspechu? Šťastné kráľovské sedmičky

V hokeji bývajú čísla dresov od 70 do 79 pomerne neobvyklé. Azda najznámejším Slovákom, ktorý si v NHL obliekal číslo z tejto kategórie, bol ešte na začiatku nového tisícročia obranca Minnesoty Ľubomír Sekeráš.

Aktuálni víťazi Stanley Cupu z Los Angeles mali hneď niekoľko šťastných sedmičiek, ktoré im priniesli šťastie v play-off. „Králi“ prepísali históriu, keď do finále prešli po troch nesmierne náročných sériách hraných na SEDEM duelov. Navyše, sedmičkami sa to na ich chrbtoch, rukávoch, helmách či rukaviciach len tak hemžilo. Doslova hokejovú raritu predstavovala produktívna druhá formácia, ktorú vytvorili Tanner Pearson (#70), Jeff Carter (#77) a Tyler Toffoli (#73).

Šťastné sedmičky z Los Angeles (winnipegfreepress.com)Carterova „sedmičková“ formácia bola rozhodujúcim elementom pri vyradení obhajcu titulu zo Chicaga vo finále Západnej konferencie. Samotný Carter (#77) sa stal v play-off druhým najlepším strelcom tímu po Gáboríkovi a druhým najproduktívnejším hráčom po Kopitarovi. Nečudo, že bol nesmierne platným hráčom. Dve sedmičky na chrbte, štyri na ramenách, štyri na helme a ďalšie štyri na rukaviciach – dohromady 14 šťastných sedmičiek.

Aby sedmičiek nebolo málo, tak číslo 74 nosil ďalší útočník Dwight King a do troch stretnutí v play-off naskočil aj Jordan Nolan so 71-tkou. Dodajme, že posledný a rozhodujúci gól sezóny zaznamenal obranca Alec Martinez (#27).

Nezistili sme, ako veľmi pomohla „Gáboríkovcom“ magická sila sedmičiek, no náš slovenský kanonier strelil 14 gólov aj bez sedmičky na drese. Paradoxom tiež je, že žiadny hokejista Kings si počas sezóny neobliekal hokejovo štandardné číslo 7.

(mk)

Na záver si vychutnajte všetky tohtoročné góly „slovenského snipera“ v drese Los Angeles Kings:

Komentáre

Pin It