Obranca Subban oslávil vyradenie Chárovho Bostonu „božtekom na líčko“ novinára

Hokejový tím Montreal Canadiens obrátil papierové predpoklady naruby a po víťazstve 3:1 v rozhodujúcom siedmom zápase druhého kola play-off vyradil z hry o Stanley Cup favorizovaných „medveďov“ z Bostonu. Dramatická séria sa odohrávala aj v znamení súboja dvoch špičkových obrancov – Zdena Cháru (Boston) a P.K. Subbana (Montreal). Slovenský „obor“ si pripísal v záverečnom stretnutí smolný moment, keď posledný gól série spadol po odraze od jeho korčule.

Subban a Chára (portalcdn.infospace.com)Montreal, jediný kanadský tím, ktorý zostáva v bojoch o Stanley Cup, sa stretne v atraktívnom finále Východnej konferencie s New Yorkom Rangers. Jediným slovenským zástupcom v tejto sérii bude brankár Peter Budaj, dvojka v bráne Canadiens. Vo finále „Západu“ nastúpi Chicago Blackhawks s Hossom a Handušom proti lepšiemu z dvojice Anahaeim Ducks – Los Angeles Kings, pričom za „kráľov“ hrá Marián Gáborík.

Na záver si ešte pozrite smolný moment kapitána Cháru a vychutnajte si nefalšovanú radosť obrancu P.K. Subbana, víťaza Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu NHL z roku 2013. Známy analytik NBCSN Pierre McGuire zrejme nečakal od mladého 25-ročného beka takýto prejav radosti v rozhovore krátko po vyradení Bostonu.

(rb)

Komentáre

Pin It