MS: Suárez pohrýzol súpera a postúpil, Marchisio ďalším vylúčeným

Očakávaný zápas D-skupiny futbalového šampionátu Taliansko – Uruguaj (0:1) o postup do vyraďovacej fázy ovplyvnili dva kuriózne momenty. Najprv vylúčenie Taliana Marchisia v 59. minúte za nebezpečný zákrok, ktorý ale rozhodca potrestal pomerne prísne. Každopádne, vylúčenie stredopoliara „azúrovej squadry“ dalo Uruguajčanom krídla. Bola to už siedma červená karta na týchto majstrovstvách sveta.

http://youtu.be/gZpxz2Pf6mM

Väčší šok prišiel približne o 20 minút, keď kanonier Luis Suárez pohrýzol do ramena talianskeho obrancu Chielliniho. Útočník FC Liverpool predviedol toto nešportové správanie v minulosti už viackrát. Ešte v drese Ajaxu v roku 2010 pohryzol hráča PSV Eindhoven Otmana Bakkalu, v roku 2013 „si užilo“ uhryznutie rameno Branislava Ivanoviča.

Uruguay v England: Group D - 2014 FIFA World Cup Brazil

Predtým ho aj dodatočne potrestali, no mexický rozhodca si jeho nevhodné správanie ani tentoraz nevšimol. Nezvládnuté emócie môžu byť potrestané ešte dodatočne a Suárez by si tak nezahral v osemfinálovom súboji.

http://youtu.be/xCXPP9WHjKs

Uruguaj totiž využil prevahu o jedného hráča, v 81. minúte rozhodol o výhre a postupe Juhoameričanov do vyraďovacej fázy stopér Diego Godín.

http://youtu.be/P9X_1FRe9F4

(rb)

Komentáre

Pin It