Ktoré tímy možno rozšíria NHL?

Najlepšia hokejová liga sveta, NHL, naposledy otvorila brány pre nové kluby ešte pred sezónou 2000/01, keď 28 tímov doplnili Columbus Blue Jackets a Minnesota Wild. Nasledujúce roky sa síce NHL dočkala menšej zmeny, keď Atlantu Trashers nahradil Winnipeg Jet, počet účastníkov sa ale nezmenil od sezóny 2000/01. Predsezónne prerozdeľovanie divízií napovedalo, že by v najbližších rokoch mohlo dôjsť k expanzii NHL. Ktoré tímy majú potenciál na príchod do NHL?

# Quebec (Nordiques)

Obrovská popularita hokeja a NHL hrá do karát Quebecu. Sedem kanadských účastníkov NHL jednoducho nestačí a je to málo. Zrejme najvážnejším kanadským kandidátom na vstup do NHL je v súčasnosti Quebec, v ktorom v minulosti hrával tím Nordiques, ktorý v roku 1995 nahradil tím Colorado Avalanche. Výstavba novej 18-tisícovej haly jasne napovedá, že i mestská radnica má eminentný záujem o opätovnú účasť Quebecu v najprestížnejšej lige sveta.

Fanúšikovia Nordiques stále cestujú na zápasy iných tímov NHL

Fanúšikovia Nordiques (tumblr.com)# Las Vegas

V meste kasín v súčasnosti chýba akákoľvek prestížna športová liga. Práve expanzia do NHL by znamenala vôbec prvú účasť tohto mesta v niektorej zo štyroch najprestížnejších športových súťaží v Severnej Amerike. O tom, že by práve Las Vegas mohlo byť onedlho novým účastníkom NHL hovorí i enormný záujem miestnych investorov okolo Billa Foleyho, ktorý vo februári spustili demonštratívny predpredaj celosezónnych vstupeniek, ktorých sa len doteraz predalo už viac ako 11-tisíc. Okrem toho v súčasnosti prebieha v meste i výstavba novej 19-tisícovej viacúčelovej haly, ktorá by mala byť domovom práve nového tímu v meste položenom v nevadskej púšti.

V Las Vegas v súčasnosti prebieha výstavba novej arény

Las Vegas new arena (stadiums.at.ua)# Seattle (Kraken)

Napriek tomu, že žiaden tím zo Seattlu oficiálne ešte nehral v NHL, jeden v minulosti už siahol na prestížny Stanley Cup. Konkrétne v roku 1917 vtedajší Seattle Metropolitans zvíťazili vo finále proti Montrealu Canadiens, keď v boji o Stanley cup zastupovali ako víťazi ligu Pacific Coast Hockey Association (PCHA). V súčasnosti sa hovorí v spojitosti s mestom Seattle nie len o NHL, ale aj o NBA. Práve prevaha populárnejších súťaží ako NFL, MLB a NBA by mohla byť značnou prekážkou pre prípadnú expanziu nového klubu do tohto mesta. Okrem toho, Seattle v súčasnosti ešte nedisponuje modernou halou, keďže projekt “Sonics Arena“ je v prípravnej fáze.

Seattle Metropolitans (sportspressnw.com)# Greater Toronto Area (Legacy)

Obrovský záujem o vstupenky v najväčšom kanadskom meste je dobrým dôvodom na prípadnú expanziu nového tímu do tohto mesta. Populárne Maple Leafs, ktoré sú dlhodobo považované za najziskovejší tím v NHL by tak v budúcnosti mohli dostať nového konkurenta v podobe tímu z niektorého mesta v blízkosti Toronta. Najvážnejšími kandidátmi sú mesto Markham, kde by investori radi vybudovali novú halu pre takmer 20-tisíc divákov a novovzniknutý tím Toronto Legacy, ktorý by mal údajne hrávať v 30-tisícovej hale. Ceny vstupeniek by sa v takom prípade údajne mohli pohybovať “len“ na hranici 50 kanadských dolárov, čo je neporovnateľne menej ako v prípade organizácie Maple Leafs, ktorá predáva vstupenky priemerne za viac ako 160 kanadských dolárov na zápas.

Dočká sa Toronto druhého tímu v NHL?

Toronto Legacy(winnipegfreepress.com) Súvisiace články

• TOP 5 hokejistov podľa hodnotenia +/- v histórii play-off NHL

• TOP 5 aktívnych hokejistov s najviac zápasmi v NHL

Komentáre

Pin It