Koniec adrenalínovému slopestyle na olympijských hrách?

Podľa komisie Medzinárodného olympijského výboru priniesla novozaradená disciplína slopestyle príliš mnoho zranení. Kvôli nebezpečnej povahe preto hrozí, že bude z programu zimných hier vyradená. Bude premiéra zároveň derniérou?Disciplíne slopestyle zrejme odzvonilo

Slopestyle je disciplína akrobatického lyžovania a snowboardingu, pri ktorej sa závodník snaží prejsť trať s umelými prekážkami s predvedením čo najvyššieho počtu náročných akrobatických prvkov. Podľa Larsa Engebretsena, šéfa komisie, ktorá monitorovala zranenia medzi olympionikmi, bolo riziko úrazu medzi slopestylistami omnoho väčšie, ako pri iných športoch. Ak sa nezapracuje na vyššej bezpečnosti, hrozí, že disciplína vypadne.

Prípadné vyradenie športu by ale musel navrhnúť výkonný výbor Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Engebretsen sa však domnieva, že disciplína dostane ešte jednu šancu, o štyri roky v Pchjongčchangu.

Na tohtoročných hrách v Soči sa zranila Kanaďanka Yuki Tsubotaová, americký snowboardista Shaun White, zlomenina kľúčnej kosti vyradila aj Nóra Torsteina Horgma a bez zranenia neobišla ani Češka Šárka Pančochová.

(vm)

Komentáre

Pin It