Kazašská tínedžerka je na volejbal „príliš pekná“

Hoci je volejbal kolektívnym športom,  veľká pozornosť sa v posledných dňoch upriamuje  na tínedžerku z Kazachstanu. Sabina Altynbeková má len 17 rokov, no na volejbalových majstrovstvách Ázie do 19 rokov v taiwanskom Taipei pobláznila celý svet. Miestne noviny venovali dievčaťu desať strán a jej účty na Instagrame a Twitteri majú každým dňom o tisícky viac odberateľov. Sabina hrá v kazašskom volejbalovom družstve, ale ľudí najviac nezaujali jej športové schopnosti.

Sabina Altynbekova (beritau.net)

Mladá a 183 centimetrov vysoká hráčka je kvôli svojmu vzhľadu tŕňom v oku organizátorov i niektorých trénerov. Tí ju zaliali vlnou kritiky a jej výzor označili za príliš rozptyľujúci pre ostatné hráčky, médiá i fanúšikov. Posadnutosť vytáča predovšetkým trénera kazašskej tínedžerky, Nurlana Sadikova: „Takto sa jednoducho pracovať nedá, publikum sa chová, akoby bola jedinou hráčkou na turnaji.“

Sabina Altynbekova (walldesk-hd.com)

Sabina má obdivovateľov z celého sveta, no prevažná väčšina pochádza z Číny, Vietnamu, Japonska, Malajzie a Filipín. Mnoho z nich sleduje každý jej krok a vytvárajú videá, ktoré dosiahli v priebehu týždňa na youtube aj viac ako milión videní.

Mladému dievčaťu s výzorom modelky príde celá situácia bizarná: „Úprimne som veľmi prekvapená, som len obyčajné dievča z Kazachstanu, ktoré sa snaží doviesť svoju krajinu na medzinárodné súťaže a posunúť ju vyššie v rebríčku.“ Sabinu už v minulosti oslovilo niekoľko modelingových agentúr. Modeling jej však rodičia zakázali a zo svojej dcéry by oveľa radšej mali právničku. Sabininou prioritou momentálne zostáva šport, i keď s netradične veľkou dávkou pozornosti od médií či fanúšikov.

(em)

Komentáre

Pin It