FOTO: Kate a William si zahrali kriket pekne po svojom

Britskí následníci trónu, Princ William a Kate Middleton sú spolu s ich osem mesačným synom Georgom na oficiálnej návšteve Austrálie a Nového Zélandu.  Počas ich  strategickej cesty navštívili aj  mesto Christchurch, najväčšie na severnom ostrove Nového Zélandu. V roku 2015 sa tam bude hrať o Svetový kriketový pohár (Cricket World Cup).

dailymail10

Organzátori cupu pozvali najsledovanejší manželský pár na trávnik v mestskom Latimer Square, aby si symbolicky zahrali kriket. Smelým športovým počinom očakávanej vzácnej návštevy chceli zviditeľniť tímovú loptovú hru a nasledujúcu svetovú udalosť kriketu.

Vojvodkyňa Kate oblečená v šarlátovom sukňovom kostýme a čiernych semišových vysokých podpätkoch si zahrala proti svojmu manželovi Wiliamovi. Princ bol natoľko pohrúžený do hry, že sa mu viackrát podarilo odpáliť loptičku žltou kriketovou pálkou tesne popri manželkinej hlave.  Kate to aj napriek vrtkavým podpätkom zvládla výborne a loptičke sa vždy pozrne uhla.

Miestni školáci boli voči ich hre podarene úprimní, ale nakoniec hodnotili hru, hody a odpaly ako pôsobivé. Jedenásťročná Jodie Jean spomína na svoj hráčky zážitok s Kate zmätene, pretože si oproti Katiným vysokým podpätkom pripadala nevýrazne. Nebolo to pre ňu prílíš realistické, ako vravela.

Do hry vstúpila aj bývalá novozélandská hráčka kriketu, aby dala vojvodkyni zopár tipov ako správne držať kriketovú pálku. Neskôr jej však naznačila nech kašle na techniku a stačí, keď loptičku odpáli. Vojvodkyninu snahu profesionálka ocenila, pretože hrala najlepšie ako len mohla. Predsa len v podpätkoch a sukni sa balanc a stabilita uhravájú neľahko. Kate hru však zvládla elegantne a ako vždy s príjemným úsmevom. Spomenula, že kriket bol pre ňu zaujímavý, už keď sa s ním stretla počas štúdia.

Lee German, výkonný riaditeľ novozélandskej kriketovej asociácie a bývalý kriketový kapitán, spomínal, že ľudia zapojení do kriketu sa deň vzácnej návštevy tešili veľmi dlho. Ketrin a Wiliam ho ohrúrili, obzvlásť princov spôsob nadľahčenej komunikácie s deťmi.

Kriket sa hrá predovšetkým v Spojenom kráľovstve a v štátoch Commonwealthu, no postupne sa rozširuje do celého sveta a stáva sa z neho najpopulárnejší kolektívny šport.

(ah)

Komentáre

Pin It