José Mourinho navrhuje futbalové time-outy

José Mourinho patrí k najúspešnejším a najkontroverznejším trénerom súčasnej generácie. Lodivod Chelsea Londýn najnovšie navrhol zavedenie futbalových time-outov, ktoré by sa využívali na dávanie pokynov hráčom a na celkové zmeny taktiky.

José Mourinho (foci-live.hu)Portugalčan chce také time-outy, aké sa používajú pri americkom futbale v americkej súťaži NFL. Znamenalo by to možnosť jedného time-outu v každom polčase, čiže spolu dve taktické prestávky v priebehu zápasu. Dokopy by tak tréneri mohli prerušiť hru až štyrikrát a v súčte s ošetreniami či striedaniami by bola hra zrejme príliš rozkúskovaná. Mourinho využíva už teraz každé drobné pozastavenie hry na predávanie taktických inštrukcií. Problémom je, že najmä počas veľkých zápasov tréneri nedokričia na druhú stranu ihriska.

José Mourinho (telegraph.co.uk)Kouč „The Blues“ by teda privítal futbalové time-outy. „Vývoj futbalových pravidiel je veľmi pomalý. Koľko rokov trvalo zavedenie bránkovej technológie? Dúfam, že tréneri dostanú šancu na prerušenie zápasu, aby bola hra lepšia,“ povedal Mourinho pre The Telegraph. Ako príklad efektívneho využitia prerušenia duelu uviedol občerstvovacie prestávky na MS vo futbale, keď napríklad Louis Van Gaal stihol zmeniť herný systém celej holandskej reprezentácie. Time-out v súčasnosti funguje v mnohých športoch ako basketbal, hádzaná, volejbal či hokej. Jeho zavedenie do futbalu je otázkou dlhých rokov, no Mourinho otvoril zaujímavú tému a rozprúdil diskusiu.

(rb)

Súvisiace články:

• TOP 20 najlepšie platených futbalových manažérov

• Zlý príklad deťom, kritizuje Mourinho fajčiara Wilshera! 

• VIDEO: 5 bláznivých momentov trénera Louisa Van Gaala

Komentáre

Pin It