Inšpirujte sa: Športovci, ktorí športujú bez končatín

Vykašľali ste sa niekedy na šport pre nedostatok talentu, motivácie či kvôli lenivosti? Predstavíme Vám dvoch chlapíkov, ktorých neodradil od aktívneho životného štýlu podstatne zásadnejší handicap. Síce nemajú končatiny, ale venujú sa športu a žijú naplno. Inšpirujte sa.

Djokovič a Vujičič (novakdjokovicfanclub.com)

Austrálčan srbského pôvodu Nick Vujičič sa narodil bez končatín, čo mu výrazne skomplikovalo detstvo. Dokonca rozmýšľal nad samovraždou. Našťastie keď dospel, pochopil, že musí byť vďačný zato, čo má. Prestal upriamovať pozornosť na veci, ktoré mu chýbajú. Rozhodol sa žiť naplno. Dnes podniká, investuje a robí motivačné prednášky. Venuje sa tiež športu. Ako uvidíte v nasledujúcom videu, občas si zahrá golf, loví ryby, rád si skočí do bazéna a zapláva si. Aj vďaka srbskému pôvodu si vybudoval priateľstvo so špičkovým tenistom Novakom Djokovičom.

Druhý inšpiratívny človek, s ktorým Vás zoznámime, je športovcom telom i dušou.

Italo Romano (cabas1997.com)Brazílčan Italo Romano sa narodil ako úplne zdravý a ranné detstvo si vychutnával ako „normálny“ chlapec. Keď mal 13 rokov, prežil vlakovú nehodu, a vtedy prišiel o nohy. Napriek tomu našiel v sebe obrovskú silu a išiel za svojím snom. Pri ovládaní skateboardu síce nepoužíva nohy, no dokonale ich nahrádza rukami a nemá problém byť konkurencieschopný zdravým „skaterom“. Ďalší úžasný príbeh s veľkou dávkou inšpirácie…

(mk)

Súvisiace články

• 32 fotiek z detstva známych športovcov 

• TOP 10 tenistov s najlepším podaním v celej histórii

Komentáre

Pin It