FOTO: Biker Filip Polc sa predviedol na domácej pôde

Bachledova dolina patrila počas uplynulého víkendu odvážnym zjazdárom na horských bicykloch. Sobotný downhill i nedeľné enduro preteky absolvovala aj najväčšia slovenská hviezda tohto športu a jazdec svetovej extratriedy Filip Polc.

Spoločná foto (mk)

Polc vyhral napriek tomu, že musel v záverečnom zjazde nahadzovať spadnutú reťaz. „Dnes to bolo trošku iné. Na kopec sme museli šliapať, takže som mal aj iný bicykel. Najazdiť jednu trať je fajn, ale zvládnuť štyri trate a  zapamätať si všetky stopy je dosť náročné. Jazdili sme tu aj minulý rok, ale teraz s nami zamávalo počasie. Všade bolo veľa blata, takže to bola tak trochu alchýmia, ktoré plášte nahodiť a ako nastaviť bicykel. Prvá jazda bola super, v druhej sme išli podobnú trať ako v sobotu na zjazde, takže som vedel všetko naspamäť. V tretej jazde na freeride sme sa brodili v strašnom blate a bojovali o „prežitie“. Nespadol som a urobil si trochu náskok. V poslednej jazde, ktorá mala byť jednoduchšia, mi však padla reťaz a musel som zastaviť. Pod časovým tlakom som sa snažil udržať pozíciu a som rád, veľmi rád, že to vydalo ešte na prvé miesto,“ vyjadril sa špičkový zjazdár po druhom triumfe v Bachledovej doline.

Pri Endure si pretekári dvakrát poctivo vyšliapali cestu na štart, no stanovený 40-minútový limit bol pre nich malinou. „Mali sme časové limity, takže tempíčko muselo byť fajn a je to súčasťou každodenného tréningu. Dobrý zjazdár musí mať aj dobrú kondíciu a tieto výstupy boli ešte v pohodičke. Človek sa trochu zadýcha, zdolá prevýšenie, a keď sa má koncentrovať na zjazd, tak niekedy už chýbajú sily,“ povedal dobre naladený Polc, ktorý hneď v pondelok odletel do Ameriky: „Dneska večer zbalím bicykel a zajtra idem na letisko. Ďalší víkend máme svetový pohár v Kanade, potom vo Wyndhame v New Yorku, a potom Whistler. Takže trošku pocestujem a v októbri ma čaká finále City Downhill World Tour v Mexiku, čo je môj ďalší dôležitý cieľ,“ dodal hviezdny Polc tesne pred odchodom do sveta.

(mk)

BONUS: Nejako takto vyzerá Filipov trošku náročnejší zjazd, konkrétne toto je z Bolívie 🙂

FOTOGALÉRIA Z BACHLEDOVEJ DOLINY:

Komentáre

Pin It