Fanúšikovia Liverpoolu reagujú na Škrteľa a jeho rekordné vlastné góly!

Slovenský obranca Martin Škrteľ zaznamenal v poslednom kole anglickej najvyššej futbalovej súťaže štvrtý vlastný gól v sezóne a podľa BBC sa stal novým rekordérom Premier League v tejto štatistike. „The Reds“ síce stretnutie po zaváhaní slovenského stopéra otočili a zdolali Newcastle 2:1, to im ale stačilo len na konečné druhé miesto v tabuľke. Štvrtý titul si v poslednom kole zabezpečil Manchester City po víťazstve 2:0 nad West Hamom United.

Martin Škrteľ (ibtimes.co.uk)

Slovenský reprezentant pôsobí v FC Liverpool od roku 2008 a počas svojej kariéry v Anglicku si pripísal sedem vlastencov, z toho šesť v Premier League, uvádza webstránka lfchistory.net. Pre porovnanie, napríklad bývalá defenzívna opora „červených“, Jamie Carragher, hral za tím v rokoch 1997 až 2013 a vlastného brankára prekonal celkovo osemkrát. Na obhajobu futbalistu spod Tatier musíme dodať, že v skončenej sezóne sa mu výrazne darilo pred bránou súpera a ako obranca sa radoval až zo siedmych presných zásahov.

Na Škrteľovu chybu reagovali na sociálnych sieťach mnohí fanúšikovia, na Twitteri sa objavili viaceré vtipné komentáre. „Moderný Ramon Vega…nebezpečný na oboch koncoch,“ reagoval užívateľ matt.collar. Ďalší fanúšik si tiež zavtipkoval: „Osobný gólový rozdiel Martina Škrteľa je stále lepší ako gólový rozdiel Tottenhamu.“ Po ukončení posledného kola to už nie je pravda, keďže Tottenham má k dobru štyri zásahy, Škrteľ len tri. Niektorí ďalší fanúšikovia reagovali vážnejšie a žiadali výmenu Škrteľa či Aggera, jednoducho posilnenie defenzívy.

Posledný duel Liverpoolu v tomto ročníku Premier League osviežila ešte jedna iná kuriozita. Nad slávnym štadiónom Anfield Road preletelo lietadlo, ktoré pritiahlo k očiam domácich fanúšikov tento nápis: „United 20 – Gerrard 0 !“ Bola to narážka fanúšikov Manchestru United na fakt, že „červení diabli“ vyhrali anglický titul už 20-krát, no skúsený 33-ročný kapitán Liverpoolu Gerrard sa z triumfu v Premier League ešte netešil. Radoval sa už z víťazstva v Lige majstrov, Pohári UEFA aj v FA Cupe, no najvyššia domáca súťaž zostáva preňho „zakliata“.

Lietadlo nad Anfield Road (mirror.co.uk)

(rb)

 

Komentáre

Pin It