Deväťročné dievčatko: Nová šampiónka F1?

Reč je o deväťročnom dievčati z britského Rochdaelu. Aaliyah Ali, pôvodom ázijská študentka, nedávno vyhrala prestížnu motoristickú súťaž a zaujala všetkých zainteresovaných. Vďaka triumfu získala od Motorovej športovej asociácie (MSA) štipendium, ktoré jej pokryje všetky náklady spojené s ďalším rozvojom.

Deväťročná pretekárka (theblairproject.org)Deväťročná školáčka bude už tento rok štartovať v klubových pretekoch ako v predpríprave na šampionát MBKC 2015. Samotná Aaliyah sníva o pretekoch F1. Pred pár dňami sa prvou ženou v F1 po 22 rokoch stala Nemka Susie Wolffová, ktorá dostala šancu v tréningoch pred Veľkou cenou Británie, ale zradil ju monopost. Susie je manželkou šéfa Mercedesu a bývalého výkonného riaditeľa Williamsu Tota Wolffa. O prienik do elitného motoristického sveta sa snažia aj ďalšie pilotky.

Sussie Wolffová (f1news.cz)Malá Aaliyah by to o pár rokov rada dotiahla až k víťazstvu na niektorej Veľkej cene. Talentovaná pretekárka je podporovaná združením Blair Project, ktoré sa snaží o zlepšenie podmienok a rovnosť pohlaví v motoristických športoch.

(em)

Komentáre

Pin It