Anglický futbalový klub platí fanúšikom za návštevu zápasu!

Anglicko je kolískou futbalu, no aj tu fungujú mnohé menšie kluby, ktoré bojujú o každého jedného fanúšika. Amatérsky tím Hull United láka priaznivcov pomerne netradičným spôsobom. Účastník Humber Premier League, ktorá je až jedenástou najvyššou anglickou súťažou, platí každému “vernému“ fanúšikovi za návštevu domáceho zápasu dve britské libry (cca 2,5 €)! Na anglické pomery predstavuje táto suma skôr drobné prepitné, no vo svete športu je to nevídaná rarita.

Štadion Hull United (twitter.com)Jamie Waltham, bývalý futbalista a v súčasnosti manažér a predseda klubu Hull United, sa vyjadril, že zápasy ich amatérskeho tímu majú byť predovšetkým cenovo dostupnou alternatívou k ďalšiemu mestskému tímu Hull City z Premier League.

Jamie Waltham platí fanúšikom za návštevu futbalu (hulldailymail.co.uk)Mnoho ľudí je hrdých na toto mesto, ako aj na miestne tímy. Niektorí z nich však nemajú peniaze na drahý lístok, preto ich radi privítame na našich zápasoch,“ uviedol ešte len 33-ročný manažér, ktorého tím je v súčasnosti na prvom mieste tabuľky. Prvý zápas Hull United dopadol na výbornú, keďže plné hľadisko (250 divákov) si s úsmevom na tvári a s o čosi plnšou peňaženkou vychutnalo víťazstvo 4:1 nad Hedon Rangers. Fanúšikom rozdávali aj voľné vstupenky na hudobný festival a pivo im zabezpečili za zľavnenú cenu.

(rb)

Komentáre

Pin It