Andy Murray poskladal futbalovú jedenástku z tenisových hviezd!

Vo francúzskom Paríži momentálne vrcholí druhý tenisový Grand Slam sezóny Roland Garros, ale hviezdny účastník dnešného piatkového semifinále mužskej dvojhry Andy Murray si našiel čas na zostavenie futbalovej jedenástky z tenisových hviezd. Čo poviete, uspeli by na majstrovstvách sveta vo futbale v Brazílii?

Andy Murray (mirror.co.uk)

Britský tenista a siedmy nasadený v pavúku si vybral ofenzívne rozostavenie 4 – 3 – 3. Do zostavy sa nedostal jeho veľký konkurent Roger Federer, zato nominoval Djokoviča i Nadala. Obaja si futbal občas zahrajú.

Murray postavil seba na post stredného útočníka a do brány sa dostal francúzsky tenista Michael Llodra, pretože kvalitnou hrou na sieti dokazuje, že má dobré reflexy. Post prvého stopéra si zase vyslúžil Srb Nenad Zimonjič pre jeho silný a agresívny štýl. Joa-Wilfrieda Tsongu dal Murray na pozíciu krajného obrancu pre jeho rýchlosť a kombináciu defenzívy s ofenzívou.

Keď redaktor Britovi pripomenul, že zatiaľ nemá v tíme ženu, Murray povedal pohotovo meno Amélie Mauresmová. Otázny zostal post pravého útočníka, pretože Grosjean je vraj z formy.

Futbalová jedenástka Andyho Murrayho (dnaindia.com)

Futbalová zostava Andyho Murrayho z tenistov:

Michael Llodra – Jo-Wilfried Tsonga, Nenad Zimonjič, Jerzy Janowicz, Novak Djokovič – Amélie Mauresmová, David Ferrer, Rafael Nadal – Sebastien Grosjean, Andy Murray, Marcos Baghdatis

Dodajme, že Murray je naozaj šikovným futbalistom, vo veku 15 rokov dostal dokonca ponuku na trénovanie so škótskym hviezdnym družstvom Glasgow Rangers.

(rb)

Komentáre

Pin It