6 známych boxerov, ktorí žili na ulici

Najlepší boxeri sveta patria k najlepšie plateným športovcom. Pre niektorých bojovníkov box predstavuje boj o holú existenciu a poslednú možnosť ako sa dostať z biedy. Predstavujeme 6 úspešných boxerov, ktorí sa boxom dostali z ulice a  vyhrabali z biedy.

Edison Miranda

Hviezdny boxer z Kolumbie, prezývaný “Pantera“, ktorý sa v minulosti tešil z troch titulov majstra sveta. V živote si prešiel všeličím, ale zostal odhodlaný.

Vjačeslav Yurovskikh

V našich končinách nie príliš známy športovec je považovaný za boxerskú hviezdu v najväčšej zemi sveta. Predtým ako sa v roku 2011 prvýkrát objavil v ringu žil dlhší čas ako bezdomovec. Napriek pomerne vysokému veku dokázal získať už celkovo štyri prvenstvá na turnaji “Strelka“. Pred nedávnom o ňom dokonca natočila dokument i ruská televízia Russia Today.

Kimbo Slice

Američan, ktorý pochádza z bahamského hlavného mesta Nassau, pred pár rokmi prišiel po prírodnej katastrofe o dom. Napriek tomu, skúsený 41-ročný profesionálny boxer sa nepoddal a po niekoľkých zamestnaniach sa rozhodol stať súčasťou pouličných boxerských zápasov. Postupom času sa z Kimba stala internetová hviezda, ktorú neskôr mohli nadšenci boxu sledovať i v UFC, Bellator MMA, ale i v zápasoch profesionálneho boxu. V tom sa mu doteraz darilo na výbornú, keď z celkových siedmych zápasov vyhral všetkých sedem.

Jack Asis

Nie je tak dávno, keď sa austrálsky boxer Jack Asis stal majstrov sveta podľa IBO. Tento rodák z Manilly bol po strate zamestnania nútený žiť na ulici podobne ako jeho slávnejší kolega Manny Pacquiao.

 Elliot Seymour

Američan, ktorý sa zviditeľnil vďaka súboju s Mickey Rourkeom, v ktorom mu o 33 rokov starší Rourke uštedril K.O., je údajne podľa mnohých médií v skutočnosti tulákom, ktorý trénoval v tej istej posilňovni ako hollywoodska hviezda.

Manny Pacquiao

Bezpochyby najväčšia hviezda zo všetkých spomínaných boxerov taktiež musela žiť istý čas na ulici, teda presnejšie skôr v telocvični. Vo veku štrnásť rokov sa totiž Manny rozhodol odísť do hlavného mesta Filipín, aby sa stal profesionálnym boxerom. Vzhľadom k tomu, že Manny v Manille nemal žiadneho príbuzného, či priateľa, istý čas musel žiť v miestnosti, v ktorej trénoval.

Pacquiao Manny (performgroup.com)Jeho drina a odhodlanie sa mu však dozaista vyplatili, keď dnes je všeobecne považovaný za jednu z najväčších osobností svetového boxu.

Súvisiace články

• 14 portrétov slávnych boxerov

• TOP 18 uletených a originálnych športov

Komentáre

Pin It