6 zaujímavostí o Martinovi Kližanovi

Martin Kližan. Veľký talent slovenského tenisu, ktorý tentoraz zažíva svetlé obdobie. Na ATP turnaji v Pekingu zdolal vo štvrťfinále Rafaela Nadala 6:7, 6:4, 6:3 a v semifinále ho čaká Čech Tomáš Berdych. Pozrite si 5 zaujímavostí o našom bojovníkovi.

Kližan (skysports.com)1. Tenis hrá od 3 rokov, pretože hral na nervy 🙂

Všetko to začalo, keď mal tri roky. S plastovou raketou a penovou loptou udieral do dverí spálne. Otcovi raz pretiekli nervy a presunul ho pred dom. Neskôr sa posunul na kurty a už v piatich rokoch mal prvú osobnú trénerku.

Martin Kližan (onthegotennis.com)2. „Obvinil“ Nadala z dopingu

V roku 2011 zaplavili slovenský a český internet Martinove nešťastné vyjadrenia o zakázaných látkach. V online rozhovore povedal, že Novak Djokovič je čistý, ale Rafael Nadal možno nie. Neskôr sa za tento výrok ospravedlnil a uviedol, že išlo o zlú voľbu slov a vytrhnutie z kontextu.

3. V Petrohrade takmer nezdvihol trofej

Slovenský reprezentant má na konte dva tituly z hlavnej profesionálnej úrovne ATP. Prvý získal v roku 2012 v ruskom Petrohrade a od únavy takmer nezdvihol nad hlavu trofej. Podpísal sa pod to náročný program, vrátane semifinálového duelu proti Južnemu s trvaním 229 minút.

Kližan s trofejou (thenextpoint.com)4. Tetovanie

V tenise nie sú tetovania až také časté ako v boxe či zámorskom basketbale. Maťo má na lýtku veľký, ale nedokončený kríž. Neskôr si tam doplní meno manželky a detí.

Tetovanie (zimbio.com)5. Bratranec hrdina

Bratrancom nášho najlepšieho tenistu bol Radovan Kaufman, zlatý medailista z paraolympiády v roku 2000 z cyklistickej disciplíny, a tiež zakladateľ kampane „Na kolesách proti rakovine“. Žiaľ, v roku 2003 prehral svoj životný boj.

Radovan Kaufman (onthegotennis.com)6. Ľavák

Martin Kližan je ľavákom, čo robí mnohým tenistom s dominantnou pravou rukou stále veľký problém. Ľavákov je totiž na kurtoch menej, tak ako v ostatnej populácii.

Súvisiace články

• VIDEO: 13 momentov, keď tenisti vybuchli

• 9 zaujímavostí o Petrovi Saganovi

Komentáre

Pin It