6 míľnikov Cristiana Ronalda

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo je najlepším hráčom súčasnosti. Podarilo sa mu získať tri Zlaté lopty a zaradil sa medzi najväčšie futbalové legendy. Hviezda Realu Madrid miluje futbal už od malička a chce prekonať každý rekord. Pozrite si  7 míľnikov Portugalčana, ktoré zapríčinili, že vládne futbalovému svetu.

1. Strata otca v mladom veku

Ronaldo svojho otca veľmi miloval, hoci inklinoval k alkoholu, čo ho nakoniec stálo život. Táto životná tragédia ho „nakopla“ k tomu, aby na sebe pracoval a stal sa tak jedným z najlepších futbalistov sveta.

Ronaldo (bleacherreport.net)2. Ťažké detstvo

Cristiano pochádza z ostrova Madeira, kde život nie je žiadna rozprávka. Vrstevníci sa mu vysmievali a pocítil aj šikanovanie. Futbal hrával so staršími chlapcami, čím jeho sebavedomie narastalo a dokázal sa vzoprieť všetkým neprajníkom.

3. Ctižiadostivosť

Portugalčan sa snaží splniť všetky ciele, ktoré si dá. Bojuje do posledného dychu a neúspech si nedopúšťa. Jeho odhodlanosť je ohromná, veď nie náhodou prekonáva historické tabuľky. Túžba po úspechu ho neustále ženie vpred.

4. Talent

Ronaldo je nepochybne obdarený talentom, ktorý dostatočne ho využil. Je skvelým príkladom pre mladých ako sa z chudobného chlapca s nadaním môže stať hviezda svetového kalibru.

5. Gólostroj

Kanonier Realu Madrid má bezpochyby čuch na góly. Za jeho výkony hovoria strelecké štatistiky.  Je najlepším strelcom v histórii klubových pohárov. Vytvoril rekord v počte hetrikov v La Lige. Jeho strelecký apetít je ohromný.

6. Trofeje

Portugalčan v kariére dosiahol mnoho klubových trofejí (FA Premier League, FA Cup, Ligový pohár, FA Community Shield, Liga majstrov, MS klubov FIFA, La Liga, Copa del Rey, Supercopa de Espaňa). Žiaľ, portugalskej reprezentácii sa veľmi nedarí a medzinárodný úspech mu stále chýba.

Cristiano Ronaldo (autoronaldo.com)Súvisiace články

• 10 zaujímavostí o Neymarovi

• TOP 9 najdrahších permanentiek na európsky futbal

Komentáre

Pin It