5 tímov, proti ktorým sa Ronaldovi až tak nedarí

Stredajší šláger futbalovej Ligy majstrov FC Liverpool – Real Madrid znamená návrat Cristiana Ronalda na konkurenčný štadión Anfield Road po viac ako piatich rokoch a prvýkrát v drese „bieleho baletu“. Portugalská hviezda mala v minulosti s obranou „The Reds“ problémy. Zatiaľčo v drese madridského klubu nastrieľal v 258 dueloch famóznych 271 gólov, tak proti Liverpoolu má oveľa horšie štatistiky. V 9 zápasoch zaznamenal iba dva góly a na štadióne Anfield Road sa ešte netešil z presného zásahu. Udržia „Škrtelovci“ túto štatistiku? A proti ktorým ďalším tímom sa Ronaldovi nedarí?

5. Benfica Lisabon

4 zápasy / 0 gólov

Práve v tomto portugalskom klube objavil Sir Alex Ferguson budúcu hviezdu svetového futbalu. Ronaldo hral proti svojmu prvému profesionálnemu klubu štyrikrát, no ani raz neskóroval.

4. Espanyol Barcelona

10 zápasov / 4 góly

V španielskej lige skóruje Ronaldo ako odtrhnutý z reťaze, ale obrana Espanyolu ho zväčša dokáže ubrániť. V 10 dueloch zaznamenal iba štyri presné zásahy. Aj proti úhlavnému nepriateľovi FC Barcelona má o čosi lepšiu bilanciu, keďže sa presadil v 24 zápasoch 13-krát.

3. Blackburn Rovers 

12 zápasov / 3 góly

Áno, aj tento momentálne druholigový anglický tím narobil slávnemu Portugalčanovi vrásky na čele. Dosiahol proti nim v priemere iba 0,25 gólu na zápas. Pri mnohých útočníkoch by to bola solídna štatistika, ale veď viete, Ronaldo…

Ronaldo v drese United (footballhdpic.com)2. FC Liverpool

9 zápasov / 2 góly

Už sme spomínali Ronaldovu slabú streleckú mušku proti Liverpoolu a sme zvedaví, či prepíše doteraz nulový gólový zápis na štadióne Anfield Road. Keď pôsobil Portugalčan v Manchestri United, tak aj kvôli štatistikám proti „The Reds“ ho kritizovali za slabšie výkony vo veľkých zápasoch s najväčšími konkurentmi.

Martin Škrteľ so spoluhráčmi z Liverpoolu v minulej sezóne (telegraph.co.uk)1. Chelsea Londýn

15 zápasov / 1 gól

Kto iný ako „Chelsea Bus Company“ by dokázal lepšie ubrániť Cristiana Ronalda? Zatiaľ nikto. V 15 zápasoch iba jeden gól, to hovorí za všetko. Doposiaľ jediná „trefa“ proti „The Blues“ mala veľkú hodnotu, veď to bolo vo finále Ligy majstrov 2007/2008. Manchester United sa napokon radoval z celkového triumfu. Dodajme, že Lionel Messi neprekonal obranný val Chelsea ani raz.

Cesty Ronalda a Mourinha sa rozišli (thesun.co.uk)Pripomeňme, že Cristiano Ronaldo a Lionel Messi sú na dosah postu najlepšieho strelca v histórii Ligy majstrov. Obom chýbajú dva góly na súčasného lídra Raúla Gonzáleza so 71 presnými zásahmi.

(rb)

Súvisiace články

• TOP 5 futbalistov s top kondíciou

• Koľko stoja vstupenky na európsky futbal?

Komentáre

Pin It