5 tímov, ktoré možno bude trénovať Jürgen Klopp

Po dlhých siedmych rokoch končí na lavičke Borussie Dortmund úspešný nemecký tréner Jürgen Klopp, ktorý podľa vlastných slov už tímu nemá čo ponúknuť. Jeho rozhodnutie určite ovplyvnila najmä aktuálna sezóna, v ktorej Dortmund nenadviazal na predchádzajúce roky, dokonca zažil historicky najhorší vstup do sezóny a momentálne okupuje až 10. miesto. Emotívny tréner Klopp bude na futbalovom trhu určite žiadaným artiklom. Pozrite si päticu možných budúcich zastávok rodáka zo Stuttgartu.

1# Manchester City

Ako sám pred časom Klopp médiám priznal, ak by mal v budúcnosti opustiť Dortmund, tak jeho novým cieľom bude tím z anglickej Premier League. V súčasnosti mu najviac hrá do karát nespokojnosť vedenia Manchestru City so súčasným kormidelníkom Manuelom Pellegrinim, ktorý po minuloročnom zisku titulu v súčasnosti bojuje s tímom len o postup do Ligy Majstrov. Bohatý klub, ktorý i tento rok neúspešne bojoval v pohárovej Európe, by tak v lete reálne mohol ukončiť po dvoch rokoch spoluprácu s čilským kormidelníkom. Zvládol by Klopp drahé hviezdy v kádri Citizens?

Manuel Pellegrini (telegraph.co.uk)2# PSG

Ďalší bohatý klub, ktorý ale môže skončiť bez trofeje v Lige Majstrov i Ligue 1. Parížania sú druhí v domácej Ligue 1 s jedným zápasom k dobru, ale na chrbát im dýchajú Monako a Marseille. V LM prehrali na domácej pôde jednoznačne 1:3 s FC Barcelona. Ďalšie zaváhania by zamávali s pevnou stoličkou trénera Laurenta Blanca. Klopp by mohol byť alternatívou do ďalšej sezóny.

Laurent Blanc (portalb.mk)3# Real Madrid

Po minuloročnom desiatom titule v Lige Majstrov zažíva tento rok Real Madrid pomerne kolísavú výsledkovú formu nielen v domácej lige, ale aj v Lige Majstrov. V domácej lige je Real po zlom začiatku už len dva body za druhou Barcelonou, no i to by mohlo byť dostatočným dôvodom nespokojnosti náročného vedenia Realu, ktoré v minulosti spravilo už niekoľko nepochopiteľných ťahov. Mimo domácej scény to mal Real nahnuté i v Lige Majstrov, kde s poriadnou dávkou šťastia doma neinkasoval piaty gól z kopačiek hráčov Schalke 04, ktorí  by tak ukončili tohtoročné ťaženie „bieleho baletu“ za obhajobou titulu v Champions League. Dá sa teda predpokladať, že o prípadnom osude Ancelottiho rozhodnú nasledujúce týždne, v ktorých čaká Real náročná odveta na domácej pôde proti nevyspytateľnému a jednotnému Atléticu Madrid. Samotnému Kloppovi by prípadný záujem Realu, podobne ako iným trénerom, určite minimálne polichotil.

Carlo Ancelotti (completesportsnigeria.com)4# Arsenal Londýn

Už takmer dvadsať rokov je pevne spätá väzba medzi Arsénom Wengerom a Arsenalom Londýn. Napriek horším sezónam Wenger zostal na lavičke Arsenalu, napriek rôznorodým kritikám. Rozviazanie kontraktu po aktuálnej sezóne je zatiaľ nereálne. Všetko by však mohol zmeniť samotný Wenger, ktorému bude mať na jeseň už 66 rokov, čo je vek v ktorom mnoho jeho rovesníkov už zaslúžene oddychuje. Spojiť väzby Kloppa s Arsenalom Londýn by bolo určite zaujímavé i z toho dôvodu, že Arsenal zastáva obdobnú filozofiu hry ako samotný Klopp. Ako sa však zdá, o všetkom rozhodne iba samotný Wenger, ktorý môže kedykoľvek povedať, že má toho už dosť.

Arsene Wenger (telegraph.co.uk)5# FC Liverpool

Ešte pred začiatkom sezóny by vedenie klubu z mesta Beatles určite odmietalo akúkoľvek spojitosť s Jürgen Kloppom, alebo akýmkoľvek iným trénerom, ktorý by mohol nahradiť súčasného kormidelníka Brendana Rodgersa. Ten však v tejto sezóne nenadviazal na minuloročné prekvapenie, keď v domácej lige v súčasnosti bojujú len o štvrté miesto, ktoré však s veľkou pravdepodobnosťou uháji Manchester City. Liverpoolu sa nedarilo ani v pohárovej Európe, keď po treťom mieste v základne skupine LM sa porúčal i zo šestnásťfinále Európskej ligy, kde nestačil na turecký Beşiktas Istanbul. Z pohľadu Kloppa by však Liverpool nemusel byť úplne ideálnou destináciou, a to predovšetkým z dôvodu nižších ambícií “The Reds“, ako má v posledných rokoch zvyšná top štvorka Premier League.
Brendan Rodgers (telegraph.co.uk)Súvisiace články

• TOP 5 najlepších debutov v histórii Premier League

• TOP 7 filmov s futbalovou tematikou

Komentáre

Pin It