5 športovcov, ktorých život vyhasol predčasne

Stará známa pravda hovorí: „Smrť nechodí po horách, ale po ľuďoch,“ a hoci nikto nežije večne, niektoré odchody sú predsa len nečakane predčasné. Príbehy skorého vyhasnutia života neobchádzajú ani vrcholový šport.

Bill Masterton, hokej

Masterton sa do NHL prebojoval v druhej polovici 60-tych rokov, keď ešte neboli v móde ochranné prilby. V zápase proti Oaklandu Seals ho „prišpendlili“ dvaja hráči súpera. Po tejto situácii spadol hlavou na ľad tak tvrdo, až mu to spôsobilo krvácanie do mozgu, čo zapríčinilo jeho smrť v nedožitých tridsiatich rokoch. Na jeho počesť je pomenovaná jedna z trofejí a jeho smrť bola poplachom pre diskusiu o povinnosti ochrany hlavy.

Bill Masterton (imgarcade.com)Nick Adenhart, bejzbal

Do prestížnej americkej MLB ho draftoval v roku 2004 tím Anaheim Angels až zo 14-teho kola, avšak počas nasledujúcich 4 sezón na sebe poriadne zapracoval. Za tvrdú prácu sa dočkal naplnenia sna, keď si v roku 2009 pripísal prvý štart v najlepšej bejzbalovej súťaži na svete. Za tím Anaheimu však odohral iba 4 zápasy. Príčinou jeho predčasného skonania vo veku 22 rokov bola dopravná nehoda, ktorú zapríčinil opitý vodič.

Nick AdenhartSarah Burkeová, snowboarding

Počas kariéry zvíťazila 4-krát na prestížnych zimných X-Games a taktiež si na konto pripísala titul majsterky sveta na U-rampe. Okrem týchto osobných úspechov sa veľkou mierou podieľala na zaradení tejto disciplíny do programu olympijských hier. Smrť si pre ňu prišla v 29 rokoch, keď sa pripravovala na podujatie v Utahu. Iba pol roka po tejto tragédii ju uviedli do Siene slávy.

Sarah Burke (espn.go.com)Reggie Lewis, basketbal

V NBA pôsobil po dobu šiestich sezón v tíme Boston Celtics na pozícii, ktorá sa označuje ako „small forward“, čiže doslova malý útočník. Títo hráči sú prínosom najmä pre rýchlosť a ich úlohou je obstarávanie bodov. V roku 1992 sa dokonca zúčastnil na prestížnom Zápase hviezd. Za zlyhaním tohto talentu bola srdcová vada, ktorá sa naplno prejavilo počas jedného z tréningov v polovici roka 1993. Jeho číslo „35“ je vyradené v rámci celej severovýchodnej divízie

Portland Trailblazers  v Boston CelticsSean Taylor, americký futbal

V drafte v roku 2007 si ho vybral z celkového piateho miesta tím z hlavného mesta USA, Washington Redskins. Už počas draftu ho odhadovali ako budúcu defenzívnu superhviezdu súťaže. Počas krátkej kariéry sa dva krát objavil v Super Bowle. Jeho predčasný skon prišiel vo veku 24 rokov, keď po strelnej rane, ktorú utrpel počas vlámania do jeho domu, vykrvácal. Na jeho počesť v nasledujúcom zápas hral jeho tím proti Buffalu Bills vôbec prvý krát bez takzvaného „free safetyho“.
Washington Redskins v Tampa Bay BuccaneersSúvisiace články

• 16 najbláznivejších účesov v histórii NFL

• TOP 5 najnavštevovanejších líg sveta

Komentáre

Pin It