VIDEO: V Číne vybudovali „obdĺžnikovú“ atletickú dráhu

V severovýchodnej Číne čakali návštevu komunistických pohlavárov, a preto sa vrhli do urýchlenej modernizácie atletickej dráhy. Lenže tvorcovia nového športoviska svojou modernosťou prekonali aj fyzikálne zákony 🙂 Vybudovali atletickú dráhu v tvare obdĺžnika. Na konci zatáčky nečaká bežcov pohodlná oválna zákruta, ale prudký zlom do pravého uhlu.

Atletika (litomericko24.cz)Atléti a funkcionári popisujú absurdnú dráhu absurdnými slovami: „trať, na ktorej sa nedajú dosiahnuť dobré výsledky,“ alebo „štadión, na ktorom sa nedá behať.“ Zavtipkoval si aj jeden užívateľ na sociálnej sieti Weibo: „Navrhoval tú trať niekto so štvorcovým mozgom?

Jeden z pracovníkov zodpovedných za výstavbu svoju „chybičku“ priznal: „Tiež si myslíme, že je to škaredé. Ale vytvoriť dráhu do štvorca bolo rýchlejšie ako vytvoriť ovál. A aby sme všetko stihli pripraviť do príchodu lídrov strany, tak sme to urobili takýmto spôsobom. Ak nám návšteva nič nepovie, tak to nebudeme ani meniť. Veď hviezdy svetovej atletiky sa určite nemôžu dočkať, aby si zabehli na tejto dráhe niekoľko obdĺžnikov.“ 🙂

(rb)

Zdroj: sport.lidovky.cz

Komentáre

Pin It