Kuriózne situácie ako z rozprávky Pat a Mat sa diali vo štvrtkovom zápase Európskej ligy Tottenham Hotspur – Partizan Belehrad (1:0). Traja „akože fanúšikovia“ si naplánovali postupné výlety na ihrisko v priebehu prvého polčasu. Pobehovali po trávniku a fotili sa s hráčmi. Usporiadatelia to nezvládli a za narušiteľmi iba vyklusávali s úsmevmi na tvárach. Trojica síce nepôsobila nebezpečne, ale v Anglicku sa takéto zlyhanie neočakávalo, čo zvýraznil aj tréner hostí Nikolič.

Eric Lamela sa do výtržníkovho mobilu neusmial (dailyrecord.co.uk)Rozhodca po príchode tretieho muža na trávnik opäť prerušil zápas a poslal tímy na približne 10 minút do šatní. V prípade príchodu ďalšieho „votrelca“ hrozilo predčasné ukončenie duelu. Traja narušitelia sa na celú akciu očividne pripravili. Špekuluje sa, že išlo o marketingový ťah jedného zo sponzorov, keďže mali rovnaké oblečenie. Polícia trojicu zatkla a prípad prešetruje. Tottenhamu hrozia mastné pokuty od UEFA.

Zaujímavosťou je, že tretieho narušiteľa zastavil stredopoliar domácich Moussa Dembélé. Za podobné akcie niekedy udeľujú futbalistom žlté či červené napomínania. Každopádne, štvrtkový zápas s tromi votrelcami je dobrým príkladom toho, že aj v Anglicku má bezpečnosť na štadiónoch stále veľa nedostatkov. Tottenham si víťazstvom 1:0 zaistil postup, no v ďalších zápasoch si možno zahrá bez divákov.