Majstrovstvá sveta v hokeji nižších kategórii nepriťahujú až takú pozornosť, no tiež prinášajú zaujímavé momenty.
Ben O’ ConnorParádny kúsok predviedol britský reprezentačný útočník Ben O’Connor v stretnutí s Južnou Kóreu. V zápase MS 1B-divízie v Holandsku rozhodca nariadil trestné strieľanie proti Južnej Kórei a za stavu 2:2 v prebiehajúcej 47. minúte sa ujal puku O’Connor. Rozbehol sa proti gólmanovi Sung Je Parkovi a z jeho ťahu na bránu sa zdalo, že sa pokúsi o blafák. Napokon ho aj predviedol, ale naozaj dychberúcim spôsobom. Vďaka tejto paráde Británia dokonala obrat, keď na začiatku druhej tretiny ešte prehrávala 0:2, a zvíťazila aj vo svojom treťom stretnutí na turnaji a spravila tak výrazný krok na ceste za postupom do vyššej divízie.