Momentálne vrcholia popredné európske hokejové súťaže, a to aj vo Švajčiarsku, kde v boji o ligový titul zostali len dva najlepšie tímy. Prvým z nich je obhajca celkového triumfu z predošlej sezóny, tím SC Zürich Lions, ktorému sa do cesty za obhajobou postavil najčastejší majster najvyššej súťaže v krajine helvétskeho kríža – HC Davos. Doterajší priebeh finálovej série je veľmi atraktívny a vyrovnaný. V prvých dvoch zápasoch si tímy pripísali po jednom triumfe a ich tretie vzájomné meranie síl dospelo až do predĺženia. Práve z ich tretieho zápasu pochádza výstavný kúsok kapitána Davosu a taktiež stabilného člena reprezentačného kádra na vrcholných podujatiach, útočníka Andresa Ambühla.
Andres Ambühl (planetehockey.com)V druhej tretine spomínaného zápasu najskôr takticky zašiel na začiatok obranného pásma, kde sa otočil a zamieril si to prakticky proti kompletnej pätici súpera. Obišiel ich ako malé deti a následne si dovolil parádnu sťahovačku na brankára Lukasa Flüelera. Zakončenie do odkrytej brány, hoci z bekhendu, už bolo len čerešničkou na torte jeho akcie. Jeden komentátor ju prirovnal k štýlu Patricka Kanea zo Chicaga Blackhawks. Ambühlov presný zásah znamenal prelomenie streleckého pôstu, ktorý do tej chvíle v zápase panoval. Aj zásluhou tejto parádičky jeho tím urval cenné víťazstvo 3:2 po samostatných nájazdoch a ujal sa vedenia v sérii 2:1.