Top futbalové ligy: Kto dodáva dresy a koľko sa ich predá?

Najviac dresov v európskych top futbalových ligách dodáva americká spoločnosť Nike, ktorá prvýkrát od sezóny 2009/10 predbehla konkurentov z Adidasu. Podľa výskumnej skupiny Repucom a PR Marketing si udržal Adidas vedúce postavenie iba v anglickej Premier League. Nike dodáva dresy 26 tímom z top európskych líg (nárast o päť tímov), zatiaľčo Adidas oblieka 18 mužstiev (pokles o štyri). Na tretej pozícii je Puma, ktorá si polepšila na 9 tímov.

Dodávatelia dresov v top futbalových ligách (twitter.com)V rámci top 5 európskych futbalových líg sa predalo približne 13 miliónov replík dresov, čo je viac ako 14-percentný nárast oproti sezóne 2011/12. Najväčší záujem je o dresy z Premier League.

Predaj dresov v top futbalových ligách v sezóne 13-14 (twitter.com)Ako sme už spomenuli, najviac tímov si podchytila podľa informácií insideworldfootball.com firma Nike, zato Adidas sa pýši populárnejšími a kvalitnejšími klubmi. Pozrite si top 5 klubov (predajnosť dresov), ktoré patria pod krídla týchto dvoch gigantov.

Nike: FC Barcelona, Manchester United, Paríž Saint-Germain, Juventus Turín, Inter Miláno

Adidas: Real Madrid, Chelsea Londýn, Bayern Mníchov, AC Miláno, Olympique Marseille

Dodajme, že Adidas prevezme od sezóny 2015/16 aj Manchester United a v budúcnosti zrejme i Juventus Turín. Okrem toho je sponzorom MS i Ligy majstrov. Na nedávnych MS v Brazílii tiež Nike podporoval najviac reprezentácií, ale tímy Adidasu dopadli úspešnejšie. Obaja finalisti šampionátu z Nemecka a Argentíny si obliekajú dresy od Adidasu. Vyzerá to tak, že súboj veľkých firiem a sponzorov jednoducho patrí k dnešnému futbalu.

(rb)

Nike vs. Adidas (forexrates.pk)

Komentáre

Pin It