TOP 9 najdrahších permanentiek na európsky futbal

Známy futbalový portál purellyfootball.com pripravil všetkým fanúšikom európskeho futbalu zaujímavý prehľad o tom, ktoré európsky kluby majú v súčasnosti najdrahšie permanentky. Medzi „elitu“ sa prekvapivo dostali aj priemerné tímy bez ambícií v Lige majstrov. Predražené sezónne vstupenky majú najmä na Apeninskom polostrove.

9# Chelsea Londýn

Cena permanentky: 1700 eur

Londýnsky veľkoklub, ktorý sa môže spoliehať na také zvučné mená ako Eden Hazard, Cesc Fabregas či Diego Costa, sa v tomto rebríčku ocitol až na 9. mieste. S kapacitou štadióna, ktorá v súčasnosti presahuje hranicu 40 000 miest, sa Chelsea musí stále spoliehať predovšetkým na zisky z reklám, televíznych práv či z predaja suvenírov, ktoré v posledných rokoch už stabilne pokrývajú náklady na chod tohto klubu.

8# Real Madrid

Cena permanentky: 1988 eur

Napriek tomu, že je súčasná španielska ekonomika na tom pomerne biedne, obyvatelia španielskych miest si ešte stále radi doprajú nie príliš lacnú zábavku v podobe návštevy ligového zápasu Primera División. Madrid, ako hlavné mesto Španielska je však na tom ešte relatívne dobre, čo dokazujú i stabilné návštevy dvoch najväčších mestských klubov Realu a Atlética na veľkých štadiónoch.

7# Inter Miláno

Cena permanentky: 2450 eur

Napriek hernej kríze tohto tímu sú jeho vstupenky jedny z najdrahších v celej Európe. S klesajúcou formou trojnásobného víťaza Ligy Majstrov klesá i záujem zo strany fanúšikov, ktorí nie sú spokojní s momentálnou situáciou v tíme, ale i so starým štadiónom San Siro, ktorý neponúka taký komfort, ako napríklad moderný štadión Juventusu Turín. V blízkej budúcnosti by sa však fanúšikovia „nerazzurri“ konečne mali dočkať nového štadióna.

Fanúšikovia Interu Miláno (stadiums.at.ua)6# Tottenham Hotspur

Cena permanentky: 2580 eur

Tretí najpopulárnejší londýnsky klub už dlhé roky spolieha na podporu zo strany fanúšikov. Čoskoro sa dočkajú i moderného a väčšieho štadióna pre viac ako 55-tisíc divákov. Z Tottenahmu sa môže v budúcnosti stať stabilný člen anglickej top štvorky.

5# Arsenal Londýn

Cena permanentky: 2740 eur

Najdrahšiu permanentku v Premier League má v súčasnosti londýnsky Arsenal, ktorý má i napriek vyšším cenám vstupeniek, prakticky stále vypredané.

4# AC Fiorentina

Cena permanentky: 3611 eur

O čosi viac musia zaplatiť za permanentku fanúšikovia toskánskeho klubu, ktorý v súčasnosti bojuje o tretie miesto, ktoré zaručuje účasť v play-off Ligy Majstrov.
Fanúšikovia Fiorentiny (stadiums.at.ua)3# Lazio Rím

Cena permanentky: 4075 eur

Lazio Rím,ďalší známy taliansky klub, ktorý nepatrí medzi top európsky kluby, no svojou cenovou politikou výrazne prevyšuje i niektoré európske veľkokluby.

2# Palermo

Cena permanentky: 4077 eur

Najznámejší sicílsky klub bol ešte minulý rok súčasťou nižšej Serie B, no dnes je opäť súčasťou talianskej najvyššej súťaže, kde v súčasnosti okupuje prijateľné 11. miesto. Palermo možno púta pozornosť ružovými dresmi, no v zostave nemá žiadnu veľkú futbalovú hviezdu.

1# AC Miláno

Cena permanentky: 4092 eur

Totálnu nadvládu talianskych klubov potvrdzuje i prvé miesto AC Milána. Vedenie klubu si však v súčasnosti musí fanúšikov strážiť pozornejšie ako v minulých rokoch, keďže 9. miesto ani zďaleka nenapĺňa ich očakávania. V posledných týždňoch ich potešila aspoň správa o čoraz reálnejších plánoch na výstavbu moderného štadióna  pre 48-tisíc divákov.

Fanúšikovia "rossoneri" (totalbarca.com)Súvisiace články:

• TOP 34 najnavštevovanejších futbalových líg

• 5 dôvodov úpadku talianskej Serie A

Komentáre

Pin It