TOP 5 najlepších boxeriek v histórii

Profesionálny ženský box vznikol až na konci 20. storočia a v roku 2012 sa dostal prvýkrát na olympijské hry. Pozrite si TOP 5 najlepších bojovníčok v histórii boxerského ringu.

5. Mia St. John

Kariéru profesionálnej boxerky odštartovala až vo veku 29 rokov v roku 1997. Počas kariéry vyhrala 22 z 23 zápasov a získala rôzne tituly svetovej šampiónky. Je tiež úspešnou modelkou, bývalou tvárou časopisu Playboy, podnikateľkou i šampiónkou v taekwonde.

Mia St. Johnson (sherdog.com)4. Ann Wolfe

V minulosti bola držiteľkou svetových titulov v štyroch kategóriách súčasne. Do dôchodku odišla v roku 2006. Počas kariéry uštedrila súperke aj takéto KO.

3. Lucia Rijker 

Holandská bojovníčka a herečka, prezývaná „najnebezpečnejšia žena sveta“, sa od detstva venovala rôznym bojovým umeniam. Počas kariéry nikdy neprehrala v boxe a získala päť svetových titulov. Kariéru ukončila v roku 2007.

2. Laila Ali

Dcéra legendárneho Muhammada Aliho zdelila kus z otcovej bojovnosti a talentu.

1. Regina Halmich

Nemka Regina Halmich patrí medzi najlepšie a najkrajšie boxerky histórie a výrazne prispela k popularizácii ženského boxu v Európe. Síce patrila do nižších váhových kategórií, no jej telo a hlava ukrývali veľkú silu. Kariéru ukončila v roku 2007. Vo videu je vo fialovom.

Súvisiace články

• TOP 20 knockoutov roka 2014

• 27 originálnych fotiek Muhammada Aliho

Komentáre

Pin It