TOP 5 historicky najdlhších tenisových zápasov

Na rozdiel od iných športov, tenis nie je časovo obmedzený. Najčastejšie sa čas zápasu pohybuje na úrovni 1 až 3 hodín. Niekedy sa ale tenisová bitka zmení na nekonečný maratón. Pozrite sa ako dlho trvali najdlhšie duely tenisovej histórie.

Tabuľka s údajmi o najdlhšom zápase v histórii tenisu (en.wikipedia.org)

1. John Isner  –  Nicolas Mahut 2010 (11 hodín 5 minút)

Najdlhší tenisový zápas všetkých dôb sa odohral vo Wimledone medzi nasadeným Američanom Isnerom a Francúzom Mahutom. Hral sa tri dni, pretože ho dvakrát prerušili pre tmu a trval neuveriteľných 11 hodín a 5 minút. V dueli padol aj svetový rekord v počte es (216). Stretnutie skončilo víťazstvom Isnera v pomere 6:4, 3:6, 6:7 (7), 7:6 (3), 70:68.

John Isner a Nicolas Mahut (therichest.com)

2. Tomáš Berdych, Lukáš Rosol – Stanislas Wawrinka, Marco Chiudinelli 2013 (7 hodín 2 minúty)

V roku 2013 sa odohrala v prvom kole Davisovho pohára historicky najdlhšia štvorhra, o ktorú sa postarali tímy Česka a Švajčiarska. Českí tenisti Tomáš Berdych a Lukáš Rosol vo vyčerpávajúcom súboji zdolali domáce duo Stanislasa Wawrinku a Marca Chiudinelliho za 7 hodín a 2 minúty v pomere 4:6, 7:5, 4:6, 7:6 (3), 22:24.

Tomáš Berdych, Lukáš Rosol, Stanislas Wawrinka, Marco Chiudinelli 2013 Davis Cup (therichest.com)

3. Fabrice Santoro – Arnaud Clément 2004 (6 hodín 33 minút)

V roku 2004 videli diváci na Roland Garros neuveriteľnú tenisovú drámu, ktorá sa zapísala do histórie dĺžkou trvania 6 hodín a 33 minút. Postarali sa o ňu Francúzi Fabrice Santoro a Arnaud Clément. Stretnutie rozdelili do dvoch dní, po ktorých sa napokon tešil Santoro (6:4, 6:3, 6:7 (5), 3:6, 16:14).

Fabrice Santoro- Arnaud Clément (therichest.com)

4. Vicki Nelsonová – Jean Hepnerová 1984 (6 hodín 31 minút)

Šesť hodín a tridsať jeden minút. Toľko trval historicky najdlhší ženský tenisový zápas medzi Američankami Vicki Nelsonovou a Jean Hepnerovou (6:4, 7:6) na turnaji v Richmonde. Zápas drží ešte jeden rekord, ktorý asi ťažko niekto prekoná. V tajbrejku druhého setu sa odohrala najdlhšia výmena v histórii tenisu so 643 údermi. Táto jediná výmena dosiahla čas 29 minút.

Vicki Nelson-Jean Hepner (therichest.com)

5. John McEnroe – Mats Wilander 1982 (6 hodín 22 minút)

V poradí piaty najdlhší tenisový zápas odohrali legendy John McEnroe z USA a Mats Wilander zo Švédska v roku 1982 v Davisovom pohári. Američan potreboval na víťazstvo 9:7, 6:2, 15:17, 3:6, 8:6 čas 6 hodín a 22 minút, pričom v tom období sa ešte nehrali tajbrejky.