Štadión futbalových MS 2014 slúži ako autobusová stanica

Jeden z najdrahších štadiónov sveta, ktorý otvorili približne rok pred začatím MS v roku 2014 v Brazílii, je dnes využívaný ako provizórna autobusová stanica. Podľa vlády sú dôvodom vysoké náklady na fungovanie tejto pôvodne športovej stavby.

Estádio Nacional Mané Garrincha (brasil.gov.br)Estádio Nacional Mané Garrincha, ktorý je v súčasnosti jedným z najmodernejších a najväčších futbalových štadiónov Južnej Ameriky, je dodnes známy aj ako druhý najdrahší futbalový štadión sveta po anglickom Wembley. Konečná suma za všetky stavebné práce sa vyšplhala na závratných 900 miliónov amerických dolárov (cca 600 miliónov €). Ani v súčasnosti tento viac ako 70-tisícový štadión nie je lacnou záležitosťou, veď iba mesačné náklady stoja regionálnu vládu cca 180-tisíc eur. Nezvyčajným riešením sa stala premena plochy pri štadióne na provizórnu autobusovú stanicu, kde parkuje denne približne 400 autobusov.

Autobusová stanica pri štadióne Estádio Nacional Mané Garrincha(twitter.com)Samotný Estádio Nacional Mané Garrincha sa doteraz od MS v roku 2014 využíval predovšetkým na zápasy nižších brazílskych súťaži. Domáce tímy Brasília FC a Legião FC ani zďaleka nenaplnili kapacitu obrieho štadióna, keď na väčšinu zápasov prišlo menej ako 10-tisíc divákov.

Súvisiace články

• TOP 9 najdrahších permanentiek na európsky futbal

• TOP 10 futbalových štadiónov roka 2014

Komentáre

Pin It