Sprievodca telom Davida Beckhama

Telo ako dôkaz. Tak by sa dal označiť skelet jedného z najznámejších mužov planéty.

Osobnosť Davida Beckhama netreba špeciálne predstavovať. Jeho futbalové začiatky sa spájajú s anglickým tímom Manchester United, neskôr presedlal na Real Madrid, aby mohol následne podpísať zmluvu s LA Galaxy. Jeho kariéra končila medzi americkým tímom LA Galaxy a talianskym AC Milano. Dnes už je David na zaslúženom futbalovom dôchodku. Bývalý anglický futbalista pozbieral niekoľko prestížnych futbalových ocenení, medzi inými aj Hráč roka v ankete FIFA. V roku 2004 sa stal najznámejším futbalistom roka.

Je rovnako známy svojimi športovými úspechmi ako aj vycibreným módnym vkusom.  Jedna z najdiskutovanejších častí jeho života, samozrejme hneď po jeho manželke Victorii Beckham, sú jeho tetovania. David prepožičal svoje telo známym tatérom, aby mu na ňom vytvorili pôsobivé obrazy. Podľa obrázkov a nápisov pokrývajúcich kožu futbalistu môžete prechádzať ako po otvorenom rodinnom albume.

Kto známy v dnešnej dobe nemá tetovanie? No málokto môže povedať, že by jeho tetovania priniesli toľko diskusii ako práve David Beckham. Jeho obrázky dokonca spôsobili niekoľko treníc pri reklamných kampaniach. Väčšina Beckhamových tetovaní bola vytvorená prominentným Manchesterským tatérom Louisom Malloyom. Malloy sa vyjadril, že s Davidom diskutuje o tetovaniach ako s ktorýmkoľvek iným človekom, ktorý vojde do jeho salónu. Najčastejšie diskutujú o technických detailoch jednotlivých obrázkov. Čo sa týka cien tetovaní, Malloy povedal, že tomuto prominentovi účtuje rovnako ako iným zákazníkom.

Davidove najdôležitejšie tetovania

Beckhamova posadnutosť tetovaniami zahŕňa väčšiu polovicu jeho tela.

Brooklyn, meno jeho prvorodeného syna, napísané gotickým písmom, pokrýva Beckhamovu krížovú oblasť chrbta. Novopečený otec bol inšpirovaný Viktoriinou kolegyňou -Mel B, členkou skupiny Spice Girls. Jej manžel si dal urobiť podobné tetovanie po narodení ich prvého dieťaťa. Píše sa rok 1999.

research.fuseink brooklyn

V roku 2002 sa narodil Romeo. V poradí druhý syn v rodine Beckhamovcov. Jeho meno si dal hrdý otec vytetovať na chrbát, nad strážneho anjela. Po narodení Beckhamovho druhého syna ho novinári upozornili nato, že je ešte stále veľa voľného priestoru na chrbte futbalistu pre nové mená. Beckahm sa usmial a povedal: „Tri alebo štyri, možno päť, uvidíme.“

beckham tattoo - romeo

Ďalšie dieťa, ďalšie tetovanie. Cruz, toto meno pribudlo v roku 2005, po narodení Davidovho tretieho syna. V tom čase bola rodina Beckhamovcov v Španielsku. Futbalista však nezaváhal a zaplatil letenku svojmu dvornému tatérovi, aby mu k tejto príležitosti prišiel vytetovať meno jeho tretieho syna. Tetovanie sa nachádza pod strážnym anjelom.

digitalspy - cruz

Rok 2000 a strážny anjel. Tento obrázok Beckham opísal ako postavu s natiahnutými pažami, ktorá je umiestnená medzi jeho lopatkami. Tetovacej pištole sa opäť ujal James Malloy. Strážny anjel bol inšpirovaný Kristom na kríži, ale Beckham mal špeciálnu požiadavku. Nech anjel vyzerá viac ako postava s natiahnutými pažami ako krucifix. Symbol znázorňuje slobodnú dušu. Toto tetovaniu vzniklo pred narodením jeho synov.

mirror.co.uk - guardian angel

„Letiaci kríž“ vznikol v roku 2004 počas Majstrovstiev UEFA a pristál na Davidovom krku. Reakcie britských fanúšikov boli zmiešané. David si v tom čase oholil hlavu a viac pripomínal pouličného výtržníka ako známeho futbalistu.

tattoo-how.com - winged cross

Je rok 2008 a David usilovne pracuje na svojom tele. Čínske znaky vznikli v Honkongu, počas turné tímu LA Galaxy. Tetovanie sa ukrýva na jeho ľavom boku. Tento čínsky motív prezrádza príslovie: „Smrť a život určujú rozhodnutia, bohatstvo a slávu udeľujú nebesia.“

krugsstudio.blogspot.sk - chinesse characters

Obraz Ježiša na jeho ceste na kríž, si David nechal zvečniť pod ľavou kľúčnou kosťou v januári roku 2010. Inšpiráciu našiel na obraze Trúchliaceho muža od známeho maliara Matthewa R. Brooksa.

glamourvanity.com - jesus on way to the cross

Ježiš a anjeli  boli vytetovaní v roku 2011 pod Davidovou ľavou kľúčnou kosťou. Dlhoročného tatéra nahradil v LA Mark Mahoney. Portrét Ježiša vyzerá ako Beckham sám a znázorňuje jeho troch synov, ktorí ho dvíhajú k nebesiam.

dailymail.co.uk - jesus and cherubs

Hádam ste si nemysleli, že by si zabudol najšťastnejší ocko na planéte zvečniť meno svojej dcérky Harper? Keď sa naučí malá slečna čítať, môže si prečítať svoje meno na ockovej ľavej strane hrude, smerujúcom od krku ku srdcu.

celebuzz.com - harper

Ďalšie tetovania:

Beckhamova ľavá ruka je ako telenovela, plná lásky a vyznania.

Na Davidovej ľavej ruke leží jeho nahá manželka Victoria. Okolie zdobia nápisy ako „navždy s tebou“ alebo „aby som miloval a ochraňoval“.  Nájdete tu tiež kruh desiatich hviezd, spolu s nápisom „Navždy spolu, večne“ , ktoré symbolizujú desiate výročie svadby manželov Beckhamovcov.

dailymail.co.uk - victoria

V roku 2011 nadšená Victoria zdieľala na Twitteri manželovu fotografiu ľavej ruky, na ktorej má David vytetovaný nápis Love. Nápis sa nachádza hneď vedľa obrázka dvoch lastovičiek, ktoré symbolizujú rodinu, lásku a vernosť. Fotka mala veľký úspech najmä preto, že na nej Beckhama drží za ruku jeho dcéra Harper.

dailymail.co.uk - love

Davidova pravá ruka je preletom jeho hviezdnou kariérou.

Zdobí ju rímska číslica VII. Toto číslo sa spája s dresom Manchestru United, v ktorom Beckham vymetal nejeden futbalový trávnik. Nájdete tu tiež latinský názov „Perfectio In Spiritu“ čo znamená „duševná dokonalosť“. Na ľavom ramene sa nachádza aj anjel, ktorý reprezentuje jeho synov. Ďalšie tetovanie s anjelom a plameňmi postrehnete na pravej ruke spolu s nápisom „Nechajme ich nenávidieť tak dlho ako sa báť“. V roku 2013 David dokončil tetovacie práce na ľavej ruke so slovom Victoria.

cheyfitness.blogspot.sk - right arm

Týmto príbeh o pokreslenom tele najznámejšieho futbalistu na svete nekončí. Ostatné Davidove tetovania sa nám však do článku nezmestili. Nechajme za nás hovoriť aspoň fotky.

(k2)

 

 

Komentáre

Pin It