Rebríček najšokujúcejších červených kariet v histórii Mundialu

Šokovala Vás červená karta pre Portugalčana Pepeho? Na tohtoročnom svetovom šampionáte ju už predtým uvideli aj Wilson Palacios z Hondurasu a Maximiliano Pereira z Uruguaju. V histórii majstrovstiev sveta nájdeme ešte oveľa horšie príklady brutálnej hry, ktorá vyplynula z prílišných emócií a vzrušenia. Pozrite si rebríček ôsmych najšokujúcejších červených kariet v histórii Mundialu. Celkovo rozhodcovia vytiahli „najhoršiu kartu“ na MS už viac ako 160-krát.

Zidane dostáva za nedovolenú hlavičku na Materazziho červenú kartu (culturedemarque.com)

8. Laurent Blanc (Francúzko – Chorvátsko 1998)

Francúzky reprezentant Laurent Blanc bol príkladom hry fair play. Ale len dovtedy, kým nevypustil svoje emócie v semifinálovom zápase na MS v roku 1998. Pri priamom kope udrel svojho súpera Biliča dlaňou do tváre a vyslúžil si zato zaslúženú červenú kartu.

7. David Beckham (Anglicko – Argentína 1998)

Miláčik anglických fanúšikov David Beckham  bol hneď pri svojej prvej účasti na MS v roku 1998 jedným z kľúčových hráčov. V zápase proti Argentíne však dostal zbytočnú červenú kartu, keď sa nechal vyprovokovať argentínskym kapitánom Diegom Simeonem, súčasným koučom Atlética Madrid. Po vzájomnom dohrávaní tvrdého súboja praskli Beckhamovi nervy a na zemi svojho súpera impulzívne kopol, za čo nasledovalo vylúčenie.

6. Daniele De Rossi (Taliansko – USA 2006)

Taliansky reprezentant Daniele De Rossi sa dopustil brutálneho zákroku na svojho súpera v zápase proti USA v roku 2006. Talian v hlavičkovom súboji udrel lakťom Briana McBrida, ktorého tvár zaliala krv. Za tento zákrok dostal oprávnene červený trest.

5. Leonardo (Brazília – USA 1994)

V roku 1994 získala Brazília titul majstra sveta. Ale o hre fair play v zápase proti USA nemožno hovoriť. Jeden z najlepších hráčov sveta Leonardo prekročil všetky medze pravidiel a bývalý hráč Sao Paulo úmyselne udrel lakťom amerického záložníka Taba Ramosa, za čo si vyslúžil červenú kartu. Zaujímavosťou je, že „kanárici“ získali najviac červených kariet v histórii Mundialu, sú v tesnom predstihu pred Argentínou a Uruguajom.

4. Wayne Rooney (Anglicko – Portugalsko 2006)

Angličania sú tiež špecialistami na získavanie červených kariet. Wayne Rooney sa tak zapálil pri súboji o loptu, že kopol jedného zo svojich súperov medzi nohy. Na začiatku to vyzeralo ako obyčajný súboj, ale záznam jednoznačne ukázal úmysel mohutného útočníka atakovať Carvalha. Rozhodca kanoniera Manchestru United nekompromisne vylúčil.

3. Portugalsko – Holandsko (2006)

Holanďania a Portugalci hrali v osemfinálovom zápase proti sebe tak brutálne, že sme nemohli vynechať žiadneho hráča, ktorý dostal červenú kartu. Rozhodca Jorge Larrionda ukázal štyri červené karty, uvideli ich Costinha, Deco, Boulahrouz a van Bronckhorst. Hovorí sa, že to bol jeden z najbrutálnejších zápasov v histórii MS.

http://youtu.be/9wALiyDM_Nk

2. Diego Maradona (Argentína – Brazília 1982)

Diego Maradona patril už v tomto období k najlepším hráčom na svete. V zápase proti Brazílii mu však praskli nervy a zasiahol súpera karate kopom do hrudníka. Rozhodnutie hlavného rozhodcu vás neprekvapí.

http://youtu.be/izyLoaeJ4QM

1. Zinedine Zidane (Francúzko – Taliansko 2006)

Kto by nepoznal „slávnu“ Zidanovu hlavičku na Marca Materazziho vo finále MS v roku 2006? Francúzky futbalový záložník dostal za tento zákrok červenú kartu a zápas, v ktorom sa lúčil so svojou bohatou futbalovou kariérou, sa pre neho skončil predčasne. Pre fanúšikov určite jeden z najšokujúcejších momentov v histórii MS.

(kp)

Komentáre

Pin It