Opustí KHL až 7 tímov?

Sankcie, ktoré uvalili západné krajiny na Rusko, majú neblahý vplyv na ekonomiku celého štátu, teda aj na megalomanské projekty, akým je napríklad hokejová súťaž KHL. Nahlas sa hovorí o konci v KHL pre viaceré tímy. Ktoré mužstvá to majú najviac nahnuté?

Amur Chabarovsk

Tím z ruského Ďalekého východu pocítil počas pôsobenia v kontinentálnej súťaží viackrát nedostatok financií, čo súvisí aj vysokými nákladmi na cestovné. V súčasnej sezóne má Amur dlhy nielen voči hráčom, ale aj ďalším zamestnancom klubu. Niet divu, že sa nachádzajú na nelichotivej poslednej priečke súťaže, čo sa odzrkadlilo i na poklese návštevnosti.

amurvsadmiral(svinchukov.ru)Atlant Moskovská oblasť

S finalistom play-off 2010/11 to ide každým rokom nielen výkonnostne, ale aj finančne dolu z kopca. V súčasnosti tím vlastní ruský podnikateľ Anton Zingarevich, ktorý viackrát priznal problémy s financovaním tímu. Manažér Atlantu dokonca na konci prestupového obdobia prepustil zopár hráčov z ekonomických dôvodov. Najpravdepodobnejším variantom je údajný budúci presun Atlantu do súťaže VHL.

Atlant (smugmug.com)Víťaz Podoľsk

Neslávne preslávený tím, ktorý pred časom pôsobil v meste Čechov, je spojovaný s odchodom zo súťaže prakticky od jej začiatku. V minulosti to mal Víťaz nahnuté z dôvodu porušovania mnohých pravidiel ligy, dnes majú problémy ekonomického charakteru. Fanúšikov tohto klubu ale nedávno upokojil bývalý šéf ligy Alexander Medvedev, ktorý priznal, že situácia vo Víťaze nie je tak vážna ako v iných tímoch.

Viťaz (hcvityaz.ru)Medveščak Záhreb

Zrejme najvážnejším ašpirantom na odchod z KHL je chorvátsky klub Medveščak Záhreb. Podobne ako Slovan Bratislava sa v budúcnosti nemôže spoliehať na potrebný kapitál z Ruska, ktorý je pre väčšinu neruských klubov v súťaži najpodstatnejším zdrojom príjmov.

Medvescak TreningMetallurg Novokuzneck

Problémy s financovaním sibírskeho Mettalurgu Novokuzneck si mnohí fanúšikovia pamätajú ešte z prvého ročníka súťaže. Jedinou poriadnou finančnou oporou je Kemerovská oblasť, hľadajú sa ďalší veľkí sponzori.

Novokuznetsk(championat.com)Slovan Bratislava

Najslávnejší a najúspešnejší slovenský hokejový klub v súčasnosti zdieľa podobný osud ako Medveščak Záhreb. Vedenie Slovana malo už viacero problémov s výplatami hráčov a zamestnancov klubu, ktoré boli navyše riešené neprofesionálne, čo vplýva na zhoršenie imidžu. O budúcnosti Slovana sa má definitívne rozhodnúť v marci 2015.

slovan-arena-championat.com_.jpgJugra Chanty-Mansijsk

Klub sídliaci v jednom z najmodernejších ruských miest je od prijatia v roku 2010 bezproblémovým účastníkom KHL. Od nástupu nového prezidenta ligy je však pozícia Jugry ohrozená, čo súvisí predovšetkým so zmenou koncepcie celej súťaže. Prípadnú účasť sibírskeho tímu v KHL by však nemuselo ukončiť rozhodnutie vedenia súťaže, ale samotná guvernérka Chantyjsko-mansijského autonómneho okruhu Natalia Komarova, ktorá by podľa vlastných slov rozpočet tímu využila radšej na rozvoj iných športov v oblasti.

Yugra(rsport.ru)Súvisiace články

• 11 najvernejších hokejových legiend

• 16 najlepších strelcov v histórii slovenskej hokejovej reprezentácie

Komentáre

Pin It