MS v Brazílii sú poistené pre prípad zrušenia. Za koľko?

Jedna z popredných svetových poisťovní Munich Re ponúka okrem iného poistenie veľkých podujatí pre prípad ich zrušenia. Podobný „plán B“ má aj futbalový svetový šampionát, ktorý odštartuje vo štvrtok 12. júna 2014 v Brazílii.

MS v Brazílii majú svoju poistku (taskers-sports-co.uk)

Ak by došlo k zrušenie tohto veľkolepého podujatia, spomínaná spoločnosť by musela vyplatiť sumu 300 miliónov eur. Avšak, celkové náklady Brazílie na usporiadanie MS sa vyšplhali nad sumu 11 miliárd amerických dolárov, podľa niektorých zdrojov dokonca až nad 15 miliárd amerických dolárov.

Podľa Andrewa Duxburyho, odborníka z poisťovne Munich Re, sú možným rizikom protesty a výtržnosti časti nespokojného obyvateľstva, ktoré sa momentálne búri proti šampionátu a peniaze by radšej privítali v oblastiach ako vzdelávanie či zdravotníctvo. Pred pár dňami zase nespokojné domorodé obyvateľstvo protestovalo proti zmenšovaniu ich chráneného územia a FIFA musela pred nimi ukryť vystavenú trofej.

Ak všetko dobre dopadne a duely sa odohrajú podľa plánu, tak finále MS uvidíme 13. júla 2014. Informácie o uzatvorenej poistke priniesli noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung.

(rb)

Komentáre

Pin It