MS: Suárez pohrýzol súpera a postúpil, Marchisio ďalším vylúčeným

Očakávaný zápas D-skupiny futbalového šampionátu Taliansko – Uruguaj (0:1) o postup do vyraďovacej fázy ovplyvnili dva kuriózne momenty. Najprv vylúčenie Taliana Marchisia v 59. minúte za nebezpečný zákrok, ktorý ale rozhodca potrestal pomerne prísne. Každopádne, vylúčenie stredopoliara „azúrovej squadry“ dalo Uruguajčanom krídla. Bola to už siedma červená karta na týchto majstrovstvách sveta.

Väčší šok prišiel približne o 20 minút, keď kanonier Luis Suárez pohrýzol do ramena talianskeho obrancu Chielliniho. Útočník FC Liverpool predviedol toto nešportové správanie v minulosti už viackrát. Ešte v drese Ajaxu v roku 2010 pohryzol hráča PSV Eindhoven Otmana Bakkalu, v roku 2013 „si užilo“ uhryznutie rameno Branislava Ivanoviča.

Uruguay v England: Group D - 2014 FIFA World Cup Brazil

Predtým ho aj dodatočne potrestali, no mexický rozhodca si jeho nevhodné správanie ani tentoraz nevšimol. Nezvládnuté emócie môžu byť potrestané ešte dodatočne a Suárez by si tak nezahral v osemfinálovom súboji.

Uruguaj totiž využil prevahu o jedného hráča, v 81. minúte rozhodol o výhre a postupe Juhoameričanov do vyraďovacej fázy stopér Diego Godín.