Kde budú hrať brankárske hviezdy z MS vo futbale?

Majstrovstvá sveta vo futbale v Brazílii patrili bezpochyby brankárom. Svojimi fenomenálnymi zákrokmi očarili celý svet. Guillermo Ochoa, Keylor Navas či Vincent Enyeama. Kde uvidíme tieto čerstvé brankárske hviezdy v novej sezóne?

Mexický národný hrdina Guillermo Ochoa pôsobil na šampionáte ako nepriestrelný múr. Predvádzal excelentné výkony a famózne vychytal aj Brazíliu. Končí sa mu zmluva vo francúzkom Ajacciu a rád by prestúpil do ambicióznejšieho klubu v inej lige. Zaujímajú sa o neho také zvučné kluby ako AC Miláno či FC Liverpool.

Tešiaci sa mexický brankár Guillermo Ochoa (theguardian.com)

Kostarický brankár Keylor Navas prestúpil z Levante do španielskeho veľkoklubu Realu Madrid, kde sa pobije o post tímovej jednotky s Ikerom Casillasom, ktorý nepredviedol na brazílskom turnaji ideálne výkony. Levante za prestup gólmana Navasa zinkasuje 10 miliónov eur.

Kostarický brankár Keylor Navas (footballgate.com)

Brankárska jednotka Nigérie Vincent Enyeama dotiahla svoj tím až do osemfinále MS. Momentálne pôsobí v Lille, kde je považovaný za jedného z najlepších brankárov francúzskej ligy. O skúseného gólmana  sa vážne zaujímajú veľkokluby ako Arsenal Londýn či Celtic Glasgow.

Nigérijsky brankár Vincent Enyeama (eurosport.fr)

(kp)

Komentáre

Pin It