Hviezdy francúzskeho športu podporili obete teroristov

Francúzski športovci z rôznych odvetví prejavujú solidárnosť s obeťami teroristického útoku na francúzsky satirický týždenník Charlie Hebdo. Viaceré hviezdy sa objavili na športoviskách s nápisom: „Ja som Charlie„. Do akcie sa zapojili basketbalista NBA Nicolas Batum s americkým spoluhráčom Robinom Byronom Lopezom. A pripojili sa aj ďalší. Francúzski hádzanári si obliekli dresy so spomínaným nápisom po prípravnom dueli s Katarom. V kabíne futbalistov Paríž Saint-Germain viseli dresy s rovnakým posolstvom.

Kabína futbalistov PSG (twitter.com)Francúzska tenistka Alize Cornetová si nedala nápis na dres kvôli tenisovej etikete, ale pripevnila si ho na batoh, a napokon vyhrala zápas Hopman cupu nad Poľkou Agnieszkou Radwanskou.

Batoh tenistky Cornetovej (eurosport.com)Francúzsky rallye jazdec Bryan Bouffier má pripravený špeciálny nápis na svojom Forde Fiesta WRC, s ktorým sa predvedie na Rallye Monte Carlo. Minúta ticha sprevádza v týchto dňoch najvyššie francúzske súťaže vo futbale, basketbale, hádzanej či rugby…

Auto pretekára Bryana Bouffiera pre Rallye Monte Carlo (twitter.com)

 

Súvisiace články

• R.I.P.: Športovci, ktorí nás opustili v roku 2014

• FOTO: 45 najbláznivejších fanúšikov Tour de France 2014

Komentáre

Pin It