Hokejový zápas v Brne zrušili kvôli hmle

Vo vypredanej brnenskej hokejovej hale Rondo s kapacitou 7691 divákov sa tešili na reprízu minuloročného finále extraligy medzi Kometou Brno a majstrami zo Zlína. Lenže stretnutie viackrát prerušili kvôli hmle, ktorá sa vznášala nad ľadom. Viacerí aktéri sa vyjadrili, že nevideli puk, hráčov ani rozhodcov a aj divákom výrazne kazili zážitok zahmlené plexisklá.

Hmla zvíťazila (hokej.zlin.cz)Keď problém nevyriešila technika, tak hmlu rozháňali mladí hokejisti. Nepomohlo to a na začiatku 14. minúty stretnutie definitívne prerušili. Niektorým hokejistom to možno pripomenulo časy, keď sa hralo na „zaparených“ rybníkoch či jazerách.

Hokejisti nedovideli na druhú stranu ľadovej plochy (centrumnews.cz)A v čom bol problém? Hala Rondo je síce zrekonštruovaná a disponuje modernou technikou, ale zlúčili sa viaceré nepriaznivé faktory. Vonku bola 98% vlhkosť a do arény prišli tisícky premočených divákov. Klimatizácia i vzduchotechnika išli naplno, no na extrémnu hmlu to nestačilo. Problémy mali napríklad aj v Hradci Králové, ale tam neprišlo toľko ľudí a stretnutie dohrali. Športovou kuriozitou je, že hokejisti Zlína odohrali už predchádzajúci zápas o hodinu neskôr, keď ich súperi z Mladej Boleslavi meškali kvôli pokazenému autobusu a kolónam na cestách.

(rb)

Súvisiace články:

• Hokejisti Sparty si užijú koncert vo vlastnej hale 

• Hokejisti si zahrali futbal na ľadovej ploche

Komentáre

Pin It