FOTO: Nové dresy Arsenalu Londýn!

Nemecká spoločnosť PUMA predstavila pred pár dňami dlho očakávané dresy anglického futbalového klubu Arsenal Londýn pre sezónu 2014/15. „Kanonieri“ ukončili svoju dvadsaťročnú spoluprácu s americkou značkou Nike.

Dresy Arsenalu v sezóne 2014-15 (footyheadlines.com)Arsenal sa dohodol s nemeckým odevným gigantom na päťročnom kontrakte za 150 miliónov libier. Nové domáce, vonkajšie i pohárové dresy ukázali svetu v Londýne pri veľkolepej dvadsať metrov vysokej vodnej projekcii na rieke Temža. Pri pohľade z tribúny North Bank sa premenilo slávne Londýnske oko na kultové hodiny Clock End.

Manažér Arsenalu Arsène Wenger predstavil fanúšikom príbeh Future, Forever, Victorious, ktorým bol dizajn dresov inšpirovaný, a ktorý je zároveň srdcom posolstva Stronger Together (Spolu silnejší).

Domáce dresy zostávajú v tradičnej bielo-červenej kombinácii. Symbolizujú Večnosť (Forever) a sú inšpirované dlhoročnou fanúšikovskou základňou.

Tradičné domáce bielo-červené dresy symbolizujú vernosť (blogspot.com)

Na vonkajšie zápasy si zverenci trénera Wengera oblečú dresy s kombináciou žltej a modrej. Táto sada predstavuje Victorious (Víťazstvo).

Sada na vonkajšie ihriská s kombináciou modrej a žltej symbolizuje víťazstvá (blogspot.com)

Najvýraznejším dizajnom sa pýši tretia sada dresov predstavujúca Budúcnosť (Future). Tieto dresy využijú„Kanonieri“ najmä v pohárových súťažiach.

Tretiu sadu symbolizujúcu budúcnosť využijú kanonieri najmä v pohárových súťažiach (blogspot.com)

Nezabudli ani na dresy brankárov. Čierny dres zostane „doma“, pre vonkajšie zápasy navrhli dres v limetkovej farbe. Už dávnejšie sme Vám predstavili aj nové „ošatenie“ tímov Manchester United a FC Liverpool (odkaz TU).

(em)

Komentáre

Pin It