Dopingový hriešnik Gatlin prekonal depresie a chce zdolať Bolta!

Kariéru 32-ročného amerického šprintéra Justina Gatlina poznačili vzostupy i pády. V roku 2004 vyhral olympijské zlato v behu na 100 metrov a bronz na 200 metrovej trati. O rok neskôr kraľoval v oboch disciplínach na majstrovstvách sveta v Helsinkách. Život sa mu zrútil v sezóne 2006, keď našli v jeho tele zakázané látky. Z depresií a psychických problémov sa dostal nielen vďaka najbližším, ale aj zásluhou úplne cudzích ľudí, ktorí v neho neustále verili.  Dnes je z neho iný človek.

Justin Gatlin sa raduje z víťazstva (sport24.gr)

Aktuálna forma rýchlika Justina Gatlina neustále rastie. Bývalý olympijský víťaz vyhráva preteky pri neprítomnosti Usaina Bolta s ľahkosťou pierka. Na tohtoročnom mítingu Zlatá Tretra v Ostrave si pripísal na kráľovskej „stovke“ čas 9,86 sekundy. O stotinku prekonal vlastné tohtoročné maximum z Pekingu.

http://youtu.be/6a9Iy7cGuW8

Dopingový navrátilec si natiahol svoju víťaznú sériu aj na štvrtkovom mítingu Diamantovej ligy IAAF v Lausanne, kde zabehol v mužskej stovke svetový výkon roka v čase 9,80 sekundy.

http://youtu.be/OUuIp6i7RgI

Gatlin štartoval v tejto sezóne v deviatich pretekoch na 100 metrovej trati a vo všetkých sa tešil z triumfu. Dnes je jeho najväčším snom prekonať rekordy jamajského šprintéra Bolta a dostať sa na letné olympijské hry v roku 2016 v Rio de Janeiro, a dokonca aj na ďalšie v sezóne 2020 v japonskom Tokiu. Svetový rekord za čas 9,58 sekundy drží od roku 2009 šoumen Usain Bolt.

(kp)

Komentáre

Pin It