Cyklista ukázal „strašidelné“ foto nôh po etape Tour de France

Poľský cyklista Bartosz Huzarski v službách nemeckého cyklistického tímu Team NetApp-Endura ukázal fanúšikom, akú záťaž predstavuje jediná etapa pre nohy profesionálneho cyklistu. O tom, že cyklistika patrí medzi najťažšie športy, vie asi každý. Cyklistickým vrcholom je Tour de France, ktorá dáva zabrať aj tým najskúsenejším a najlepším jazdcom sveta.

Obrázok nôh poľského cyklistu Bartosza Huzarskeho po 18. etape Tour otvoril nepríjemnú tému dopingu, ktorý naznačili niektorí fanúšikovia.

Nohy Poliaka po 18. etape (Facebook.com)Samotný jazdec dementoval akékoľvek obvinenia. „Ľudia si môžu písať a myslieť rôzne veci, ako napríklad: to je nezdravé, to je nemožné, to vyzerá na doping. Síce nemám takéto nohy každý deň, ale vidím to po každej náročnejšej etape v horúcom počasí. Samozrejme, že nebudem mať nohy ako modelka alebo ako niekto, kto pracuje v kancelárii, alebo ako ten, kto jazdí na bicykli 10 kilometrov. Takto to nefunguje.“

S reakciou samotného cyklistu môžeme v plnom rozsahu súhlasiť. Mnohí fanúšikovia si často pred televíznou obrazovkou neuvedomujú, aká náročná môže byť pre telo profesionálneho športovca jediná etapa Tour de France. Cyklistika patrí momentálne k najprísnejšie kontrolovaným športom a výskyt dopingu sa mnohonásobne znížil na pár prípadov za rok. Čo si myslíte Vy?

(js)

Bartosz Huzarski (metro.co.uk)

Komentáre

Pin It